Plastik Pvc Boru ile Kapı Süsü Yapımı


Plastik pvc boru ile kapı süsü nasıl yapılır?

Kapı süsleri son yıllarda popüler olmaya başlayan eşyalar arasındadır. Çeşitli malzemelerden yapılanları bulunmaktadır. En popüler olanları ise kozalaktan kapı süsü, Güllü kapı süsü, keçeden kapı süsüdür. Şimdi sizlerle paylaşacağım plastik borulardan kapı süsü ilk duyduğunuzda kulağınıza farklı ve sıra dışı bir şey olarak gelebilir. Emin olun ki kozalaktan kapı süsü  kadar güzel olacaktır. Kapı süsleri Misafirleriniz daha evinize girmeden eviniz hakkındaki düşünceleri oluşmaya başlar. Ev dekorasyonunuz hakkında ilk izlenimleri sakak kapısındaki kapı süsüyle verebilirsiniz.

Sadece kapı süsü olarak değil aynı zamanda plastik borulardan saatte tasarlayabilirsiniz. Yapımı oldukça basittir. Evinize gelen misafirler bu kapı süsünün plastik borulardan yapıldığını anlaması oldukça zor olacaktır. Şimdi eğer bir kapı süsüne sahip değilseniz pvc borulardan yapılan plastik kapı süsünü deneyin.

Plastik pvc boru ile kapı süsü yapımı malzemeleri

plastik süsü yapımı malzemeleri

  • Farklı Boyutlarda Plastik Borular
  • Cetvel
  • Kalem
  • Renkli Bant
  • El Testeresi
  • Zımpara
  • Yapıştırıcı
  • Matkap
  • Sprey boya
  • Kurdele

Plastik pvc boru ile kapı süsü yapımı

01. Plastik borulara belli aralıklarla çizgi atın

kapı süsü nasıl yapılır.

Farklı boyutlarda plastik boru kullanmak kapı süsüne estetik bir görünüm verecektir.Yaklaşık olarak 6-7 cm uzunluğu idealdir. Her boy plastik boru için belirlediğiniz  ölçüye göre çizikler atın.

02. Plastik boruları kesin

plastik boru kapı süs

Kalem ile işaretleme yaptığınız çizgilerin etrafına bant yapıştırarak daha kolay keme yapabilirsiniz. Bant düz bir çizgi üzerinde kesme yapmanız için size yardımcı olacaktır. Kesme işlemini el testeresi kullanarak yapın. Her genişlikte plastik boruyu istediğiniz kadar kesin.

03. Zımparalayın

pvc kapı süsü yapımı

Plastik boruların uç kısımlarını zımpara kağıdı ile pürüzsüz hale getirin. Tamamen pürüzsüz hale getirdiğinizden emin olun çünkü boyama aşamasında pütürler güzel bir görünüm vermesini engelleyebilir.

04. Bütün plastik boruları birleştirin

plastik süsü yapımı

Farklı boyutlardaki plastik boruları rastgele ve mümkün olduğunca bitişik şekilde bir araya getirin. Boruların orta Kısmına plastik kase koyarak orta kısımda bir boşluk oluşturabilirsiniz. Güçlü bir yapıştırıcı ile bütün boruları  birbirine yapıştırın.

05. Asma kancalarını ekleyin

plastik kapı süsü

İnce uçlu matkap ile kapı süsünün sağ ve sol kısımlarına iki tane delik açın. Açtığınız deliklere asma halkalarını takın.

06. Boyayın

kapı süs yapımı

Sprey boya ile istediğiniz renklerde süsleyebilirsiniz. Tamamen kurumasını bekleyin ve kapı süsü hazır.

kapı süsü

Plastik borularla yapılan kapı süsü projesi sizce nasıl çok güzel değiller mi?Yorum Yazın