Sakallı İpten Lif Modelleri Ve Yapılışı


Sakallı İpten Lif Modelleri Ve Yapılışı

Sakallı iplerle örgü hem kolay olduğu için hem de çabuk bittiği için çok tercih edilir. Özellikle liflerde yumuşacık sakallı ipler güzel ve şık durmasının yanı sıra vücuda da iyi gelir. Bu yazımızda sizlere Sakallı ipten lif modelleri ve yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Hatta bu lifi kese şeklinde de yapabilir, daha rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Kalın olacağından aynı zamanda banyoda kullanımı da rahat olacaktır. İsterseniz çeyizde, isterseniz de evde tercih edebileceğiniz bu lif modelinden kesinlikle memnun kalacaksınız. Hadi o zaman hemen lifin anlatımına başlayalım, hemen örüp bitirelim.

Sakallı İpten Lif Yapılışı

Bu model için iki ip kullanıyoruz. İsterseniz ikisini de sakallı ip tercih edebilir, isterseniz birini sakallı birini düz lif seçebilirsiniz. Malzemelerden bahsettiğimize göre artık Sakallı ipten lif modelleri ve yapılışı için artık başlayabiliriz. Şişe 44 ilmek atıyor ve çift lastik örerek başlıyoruz. Lastiğimizi örmeye 15-20 sıra kadar devam ediyoruz. Her sırada da yanlardan bir tane arttırarak devam ediyoruz. Bu şekilde örgümüz 50 ilmeğe kadar ulaşacak. Daha sonra lifin ortasından başlayarak istediğimiz lifi yapmaya başlıyoruz. 50 ilmek kadar örerek deseni bitiriyoruz. Bundan sonrasında da yanlardan her sırada bir ilmek kesiyoruz. Lifimizin uç kısmı oval hale gelecek. Bu şekilde 20 sıra kadar daha örgüye devam ediyoruz ve keserek bitiriyoruz. Yumuşacık lifiniz artık hazır.

Sakallı ipten lif modelleri ve yapılışı oldukça kolay olduğu için çabuk bitecektir. Bu nedenle günde bir ya da birkaç tane bitirmeniz hiç de zor değil. Hem hızlı hem de pratik olan bu modeli isterseniz çeyizde de kullanabilirsiniz. Hatta sevdiklerinize hediyelik özel bir şeyler arıyorsanız yine bu lif modelleri tam size göre. Hızlı ve kolay yapılışları ile kısa süre içinde tamamlayacak, hatta örmekten keyif alacağınız için birini bitirip diğerine başlayacaksınız. Bu lif modellerinin yanı sıra sitemizde onlarca farklı lif modeli de yer alıyor. İstediğiniz model lifi tercih edebilir, sitemizden yapacağınız el işi örgüler hakkında fikir alabilirsiniz.



Yorum Yazın