Yeni Havlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri


Yeni Havlu Kenarı Modelleri ve Örnekleri

Havlu kenarı yapımı ülkemizde yıllardır süregelen bir gelenektir. Tığ, dantel, iğne oyası gibi farklı malzemeler kullanılarak çeşitli havlu kenarı süslemeleri yapılmaktadır. Bu havlu kenarları normal kullanım için fazla gösterişli olduğu için uygun değildir. Ancak mutfak ve banyolarda dekorasyon amaçlı olarak kullanılmaktadır. Siz ziyaretçilerimiz için birbirinden farklı havlu kenarı modellerini galerimizde sıraladık. Çeyiz hazırlığı yapan genç hanımlar için farklı modellere yer vermeye çalıştık. Boncuk, dantel, pul ve daha pekçok materyal kullanarak birbirinden şık havlu kenarları yapabilirsiniz.

Farklı Havlu Kenarı Modelleri İle Evinize Renk Katın!

Bu havlular hediyelik olarak ve banyo süslemek için kullanıldığı gibi nişan, söz tepsilerini süslemek amacıyla da konuyor. Ayrıca birçok yörede gelin bohçasının içerisine kenarları yapılmış bu havlular konmaktadır. Son zamanlarda havlu boyama ve havlu işleme sanatlarında yeni teknikler kullanılmaya başlandı. Artık daha farklı havlu kenarı modelleri görmek mümkün. Bunlardan birisi de Rokoko isimli tekniktir. Ayrıca havlu kenarlarına etamin ve kanaviçe işleme gibi farklı tasarımlar yapılmaktadır.

Havlu Kenarı Modelleri Nelerdir ?

Dekor amaçlı kullanılan havluların yanı sıra bazı havlu modelleri normal kullanım için uygun olmaktadır. Örneğin el havlusu olarak kullanılan havluların üzerine sepet şeklinde bir tasarım yapılmaktadır. Günlük kullanılacak havlular için ise basit tığ işi havlu kenarları yapılmaktadır. Son zamanlarda iğne oyası ve mekik oyalarıyla havlu kenarları süsleniyor. Bu oyalar ince ve zarif olduğu için havlunun normal kullanımına mani olmuyor. Hem şık bir görünüm katıyor hem de kullanışlı oluyor. Boş zamanları değerlendirmek için güzel bir hobi olan tığ işi havlu kenarı yapımı kadınların el becerisini geliştirmektedir. Kızınızın çeyizine, arkadaşlarınıza hediye olarak ve kendi kullanımınız için havluların kenarları için çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Günümüzde ipten boncuğa kadar çeşitli şekillerde süslemeler yapılıyor. Ayrıca bu keyifli hobiyi kazanca çevirebilirsiniz. El işi yaparak ek gelir sağlayan birçok kadın bulunuyor. Bazı kurumlar ev hanımları için bu bağlamda çeşitli hibe ve kredi imkanları sağlamaktadır. Girişimci ruhunuzu el işi yaparak ortaya koyabilirsiniz.Yorum Yazın