10 DIY Ev Dekorasyon FikirleriKonu İçeriği

Ev dekorasyonu için 10 farklı fikir

Küçük bütçeler üzerinden evinizin dekorasyonunu kolayca değiştirebileceğiniz 10 farklı ev dekorasyonu fikri ile sizlerle birlikteyiz. Evi baştan aşağı yenileme gibi tipik pahalı, zaman alıcı projeler düşünülmektedir. Ev dekorasyonuna farklı bir hava verebilmek için pahalı müteahhit ya da iç tasarımcı gibi uzmanlar gerektirmez! Evinizi güncelleştirmek için bunun yerine küçük bütçelerle sizin için derlediğimiz DIY yollarından birini deneyin.

Tasarım dergilerinde gördüğünüz küçük detaylar bile evinize neşe katabilir. Şimdi ev dekorasyon fikirlerinde etkili olabilecek bu yöntemlerle evinizin daha güzel ve güncel bir tasarımla kendiniz yapabileceğiniz 10 DIY ev dekorasyon fikirlerine gelin hep birlikte bir göz atalım. Umarım bu dekorasyon fikirlerini sizlerde çok beğenirsiniz.

01. mutfak çini backsplash yükleyin

Mutfak duvarlarınıza kiremit tarzı backsplash ekleyebilirsiniz ve oldukça uygun olan bu malzeme mutfak dekorasyonunuz için harika bir yoldur. Hatta ev sahipleri bu basit DIY projesini yapabilirler, sadece ev sahiplerinin yapması gereken mutfak duvarında birkaç vida ile tam oturduğundan emin olmalarıdır.


Mutfak Dekorasyonu DIY Çini Backsplash

02. Odaları fikstür ışıklandırın

Siz bir elektrikçi kiralamanız ya da tutmanız gerekmez, sizin aydınlatma armatürleri kendiniz kolayca değiştirebilirsiniz. Gerçekten bütün bir odanın görünümünü ve hissini değiştirmek için bu DIY yolundan yararlanabilirsiniz.

Işık aydınlatma Armatürü DIY Projesi

03. Mason kavanozlardan aydınlatma armatürü yapın

Evinizin dekorasyonu ve güncelleştirmesi için pahalı aydınlatma armatürleri gerekmez. Bunun için mevcut ışıkların dışarıya geçiş yapmasını sağlayan mason kavanoz ile armatür yapabilirsiniz. Gerçekten çok şık ev dekorasyonunda rustik bir hava katıyor.

Mason Kavanozlar Aydınlatma DIY

04. Bir rustik duvar ile mutfak organizasyonu

Harika bir yol mutfağınızda sayaç alanlarını boşaltmak için en kolay yollardan biriside rustik manyetik duvar rafları, aynı zamanda mutfak dekoruna şıklık katıyor. Özellikle bıçakları ve metal eşyaları asmak için kullanabilirsiniz.

Rustik Mutfak Dekor Firkirleri DIY

05. Asma ahşap raflar yapın

Eğer daha fazla raf gerekiyorsa, bu DIY yoluna baş vurabilirsiniz. Sadece gerekli olan kontrplak, halat ipi ve çelik boru bir kaç parça ile şık bir hale getirilebilecek asılı raflarla ev dekorasyonuna şıklık katabilirsiniz.

Askılı RAF DIY projesi

06. Pencere önüne kutu içerisinde çiçek oluşturun

Pencere önüne oluşturacağınız kare kutu içerisine ektiğiniz bitki ya da çiçekler o kasvetli sıkıcı havayı alıp götürerek yerine neşeli ve iç açıcı bir pencere bırakabilir. Yaklaşık olarak 30 – 40 TL harcayarak bu DIY projesini yapabilirsiniz.

Pencere Çiçek DIY projesi

07. Harika prefabrik kitaplıklar

Birçok kişi için, yerleşik düzen kitaplıklar ev dekorasyonu hayalleri arasındadır. Bu raflardan evinizin duvarına yerleştirmek için marangoz tutmanız, masraflı olacaktır. Bunun yerine, duvarlara inşa edilmiş gibi mevcut kitaplıklar görünmesi için bu DIY kullanın.

Kitaplık Raf Yapımı DIY Projesi

08. Ağaç paletlerinden duvar oluşturun

Rustik ev dekoru için duvarlarınıza ağaç paletlerle çok şık dekorasyon yapabilirsiniz. Bu oldukça kolay ahşap palet duvar DIY fikrini uygulayabilirsiniz.

Ağaç Palet Duvar Yapma DIY

09. Bir özellik duvar duvar kağıtları

Muhteşem kağıtlı duvarlar, şu anda ev dekorunun en büyük trendlerinden birisidir. Eğer ev sahibi yada kiracıysanız, bir pazar günü öğleden sonra 1 saatten daha az bir sürede duvar kağıtları ile evinizi kolayca dekora edebilirsiniz.

Duvar Kağıtları DIY Projesi

10. Radyatör kapağı yapın

Radyatörler odaya sıcaklık amaçlı kullanılan petektir, ama bazen onlara her zaman bakmak için güzel değildir. Kendiniz kolayca inşa edeceğiniz radyatör kapağı, sizin o çirkin görüntü veren radyatörü gizlemek için akıllıca bir yol olur. Bu süreç için raf boşlukları ekleyebilirsiniz.

Radyatör Gizleme DIY Dekorasyon Fikri

Bir önceki kendin yap projesinde sizlere El Yapımı Deri Çanta Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda deri çanta yapımı hakkında bilgiler vermiştik.

Yorum Yazın