Ağaç Dallarından Rustik Fotoğraf Çerçevesi YapımıKonu İçeriği

Rustik fotoğraf çerçevesi nasıl yapılır?

Doğanın bize armağanı olan ağaçlar hem bizler için oksijen kaynağın hemde yazın altına oturacağımız serin bir alandır. Tabi ki bazılarının meyvelerinden bazılarının ise odunundan yararlanarak yakacak olarak kullanıyoruz. Şimdi sizlere anlatımını yapacağım ağaç dallarından fotoğraf çerçevesi yapımını da kuru ağaç dallarından yapabilirsiniz. Tabi ki fotoğraf çerçevesi yaparken hiçbir ağaca zarar vermeyin. Sadece kuru ağaç parçalarından yararlanın.

Eğer rustik ev tasarımına sahipseniz odun parçalarından fotoğraf çerçevesi ile rustik ev dekorasyonunu  tamamlayabilirsiniz. Sokakta, parkta, yürüyüş yaparken rahatlıkla bulabileceğiniz küçük ağaç dallarından şık ve gösterişli bir resim çerçevesi yapmak oldukça basittir. Fotoğraf çekilmeyi seviyorsanız ve bunları sergilemeyi seviyorsanız hem az bir bütçe ile hemde şık bir çerçeve yapabilirsiniz. Şimdi sizler için seçtiğim odunlarla yapılan rustik fotoğraf çerçevesini inceleyelim.

Ağaç dallarından rustik fotoğraf çerçevesi yapımı malzemeleri

ağaç dalından fotoğraf çerçevesi nasıl yapılır


  • Ahşap Fotoğraf Çerçevesi
  • Kahverengi Akrilik Boya
  • Köpük Fırça
  • Sıcak Tutkal Tabancası veya Beyaz Tutkal
  • Bolca Ağaç Dalı
  • Dekoratif Yosun ve Çiçekler

Ağaç dallarından rustik fotoğraf çerçevesi nasıl yapılır?

01. Fotoğraf çerçevesini boyayın

ağaç dalından fotoğraf çerçevesi yapımı malzemeleri

Fotoğraf çerçevesini boyamadan önce camını ve arka plakasını çıkarın. Boyama işlemini köpük fırça ile yapın. Eğer köpük fırça yoksa geniş uçlu fırçada işinizi görecektir.

02. Kuru dalları kesin

ağaç dalından fotoğraf çerçevesi yapımı

Boya kururken kuru ağaç dallarını çerçevenin ölçüsüne göre kesin. Çerçeveniz dikdörtgen biçiminde ise kısa ve geniş kenarları için ayrı odun parçaları kesin. Bunları iki ayrı gruba ayırın. Tutkal tabancasını ısıtın.

03. Kalın dalları çerçeveye yerleştirin

kuru odun parçalarından fotoğraf çerçevesi

Çerçevenin alt kısmına kalın odun parçalarını koyun. Her kenara en az 1 ile 2 kalın odun parçası koyun.

04. İnce dalları çerçeveye yerleştirin

kuru odun parçalarından çerçeve

Kalın dalların üzerine ince dal parçalarını ekleyin. Bu  işlemi yaparken mümkün olduğunca fotoğraf çerçevesini kapatmaya özen gösterin. En üzt kısma ise daha ince odun parçaları ile kapatın.

05. Yosunları ekleyin

odun parçalarından fotoğraf çerçevesi

Çerçeveye rustik bir hava vermek için yosunlarla süsleme yapmak en idealidir. Sıcak tutkal ile yosunları sabitleyin. İsterseniz yapay çiçeklerde ekleyebilirsiniz.

dallardan fotoğraf çerçevesi

Dallarla yapılan fotoğraflık çerçevesi son derece dekoratif ve şık siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yazın