Ahşaptan Ayakkabılık YapımıKonu İçeriği

Ahşaptan ayakkabılık nasıl yapılır?

Ayakkabılık nasıl yapılır, kendin yap projesiyle karşınızdayız. Hiç kuşkusuz ki bayanların en sevdiği şey ayakkabıları, neredeyse her bayanın evinde birden fazla ayakkabısı bulunuyor. Evinizin köşesine şık ve dekoratif ahşap ayakkabılık yaparak kendinizi meşgul edeceksiniz ve çok eğleneceksiniz hemde muhteşem tasarımlar ortaya çıkaracağınızdan eminim. Videolu anlatımı ve resimlerle sizlere çok şık ve kolay bir şekilde ahşap ayakkabılık nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız.

Ahşap plakadan kare şekilde orta bölmesi için kare ince tahta parçaları kesiyoruz. Orta bölme ve alt bölme dönerli olarak tasarladığınız ahşap ayakkabılığa sahip olacaksınız.

Kare tahtanın ortasını cetvelle bulduktan sonra pergel veya bir ince bir tahta yardımıyla kare tahtaya kalem yardımıyla yuvarlak çizdikten sonra kesiyoruz. Daha sonra küçük kare kestiğimiz parçaları bölme şeklinde kullanacağız ayakkabıları koyacağımız bölmeler olacak. Yine cetvel yardımıyla yuvarlak kestiğimiz tahtayı kare küçük tahtaların geleceği şekilde D cetveli ile işaretliyoruz. İşaret koyduğumuz yerlere çivi çakarak tahtanın öbür tarafından hafif şekilde çıkmasını sağlıyoruz ve ardından çivi çıkan yerlere tahta yapıştırıcı tutkal sürerek. Küçük kare tahtaları çiviye çakıyoruz. Bunun kaç kat olacağı size bağlı ister 4 ister 3 kat yapabilirsiniz aynı şekilde yaparak bu parçaları birleştiriyoruz.


Elde ettiğiniz ahşap ayakkabılık hazır şimdi bunu istediğiniz renk yağlı boya ile boyayabilirsiniz. En alt kısmına dönecek yerleştiriyoruz ve onun üstüne de dönemeci yerleştirin sonra diğer kalan katlar içinde aynı işlemi yapın. Bu sayede hem ortadan dönecek hem de alt kısımdan dönmüş olacaktır.

Ahşap ayakkabılık yapımı

ahşap ayakkabılık

Ahşap ayakkabılık dolap içerisine de yerleştirebilirsiniz.

ahşap ayakkabılık yapımı

Muhteşem tasarımlı ayakkabılığın son hali.

ahşap ayakkabılık son hali

Ahşap ayakkabılığın yapılış videosunu izleyin…

Yorum Yazın