Amigurumi Oyuncak Modelleri Ve YapılışıKonu İçeriği

Amigurumi Oyuncak Modelleri Ve Yapılışı

Son dönemlerde özellikle tığ ile yapılan örgü oyuncak modelleri ailelere daha cazip geliyor. Plastik oyuncakların sağlık açısından uygun olmadığı ve fiyatları da düşünülürse örgü oyuncak modellerinin cazip olması da anlaşılabilir. Aslında şişle yapılan örgü modelleri daha kolay gibi görülebilir. Ama tığ ile yapılan örgü modelleri de oldukça basit. Bugün size amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışı hakkında bir yazı hazırladık. Bebeğiniz, çocuğunuz rahat rahat oynasın, aynı zamanda da sağlıklı oyun dakikaları geçirsin isterseniz bu modelleri hemen yapmaya başlayın deriz. İsterseniz hemen, amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışı ve malzemelerine geçelim.

Amigurumi Oyuncak Modelleri Nasıl Yapılır?

Amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışı için gereken malzemeler; yapacağınız oyuncağa  göre farklı renklerde yün, tığ, göz burun ve ağız için boncuk. Arttırma, zincir çekme, sık iğne tekniklerini kullanarak yapacağımız bu oyuncaklarda biz size bebek yapılışını anlatacağız. Ama siz kendi isteğinize göre tavşan, civ civ, ayıcık ve daha bir çok model yapabilirsiniz. Parçaları ayrı ayrı yapıp birleştireceğiniz için örgünüze istediğiniz kısımdan başlayabilirsiniz. Sık iğne olarak çeşitli kısımlarını yapacağınız örgünüzün daha sonra birleştirmesini iğne ve iplikle yapacaksınız. Oyuncak örerken en çok dikkat etmeniz gereken şey, sıraları şaşırmamak. Eğer sıraları doğru şekilde yaparsanız oyuncağınız da başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.


Amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışı dikkatli bir şekilde öğrenildiği zaman kesinlikle oyuncak parası vermenize gerek kalmayacak. Kolayca ve hızlı bir şekilde çocuklarınıza çeşit çeşit hediyeler yapabileceksiniz. Hatta bu oyuncakları yapıp satabilirsiniz de. Çünkü son yıllarda plastik oyuncaklardaki tehlike nedeni ile aileler organik oyuncakları daha çok tercih ediyor. Siz de ev hanımı iseniz ya da ek iş yaparak para kazanmayı hedefliyorsanız bu oyuncaklar tam size göre. Çocuklarınız için, başkaları için hediyelik olarak da yapacağınız bu oyuncaklarla herkesi mutlu edeceğinizden emin olun. Çeşit çeşit, renk renk oyuncaklar örmek için siz de yazımızdan yardım alın. El emeği göz nuru oyuncaklarınızı ister kendi çocuğunuza isterseniz de sevdiklerinize hediye edin.

Yorum Yazın