Amigurumi Tavşan YapımıKonu İçeriği

En Kolay Amigurumi Tavşan Yapımı

Son zamanlarda gerek hobi olarak, gerekse çocuklar oynasın diye örgü oyuncak yapımı çok moda oldu. Sabır isteyen bir hobi olan Amigurumi oyuncak yapımı başlarda zor gelir ve zaman alır. Ancak alıştığınızda size de oldukça kolay gelecek. Hem sağlık hem de eğlence için çocuklar için oldukça uygun olan örgü oyuncaklar arasından bugün size Amigurumi tavşan yapımı anlatacağız. Önce size kullanacağınız malzemelerden bahsedelim ardından da yapıma geçelim. Öncelikle 4 yaşından küçükler için bambu ip tercih etmenizi öneriyoruz. 4 yaşından büyük çocuklar için ise patik ve yelek gibi örgü işleri için kullandığınız ipleri tercih edebilirsiniz. Tığ, makas, slikon ve gözler için de boncuğa ihtiyacınız olacak.

Amigurumi Tavşan Nasıl Yapılır?

Amigurumi tavşan yapımı için öncelikle baş yapımı ile başlayacağız. Öncelikle zincir çekerek halka yapıyoruz. Ardından da bu halkanın içini sık iğne ile 10 tane dolduruyoruz. Çok sık yaparsanız bir üst sırada içine batmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle de biraz gevşek örmenizde yarar var. Bu şekilde sık iğne ile yuvarlak yuvarlak devam ediyoruz ve kafa büyüklüğü istediğimiz ölçüye geldiğinde bitiriyoruz. Daha sonra gövde yapımını da aynı şekilde gerçekleştiriyoruz. Kollar ve bacakları da ayrı ayrı ördükten sonra birleştirmeye başlıyoruz. Tavşanın gözleri için isterseniz boncuk isterseniz de ip kullanabilirsiniz. Çocuklar için ip daha sağlıklı oluyor. Bu nedenle iple işleme şeklinde tavşanın gözlerini yapabilirsiniz. Eğer tavşanı evinizde aksesuar olarak kullanmayı düşünüyorsanız boncuk yapmanız daha iyi olacaktır.


Son yılların en trend hobileri arasında olan Amigurumi tavşan yapımı oldukça basit. Çocuklar daha sağlıklı oyuncaklarla oynasın diye siz de bu örgü oyuncak modellerini deneyebilirsiniz. Hem zahmetsiz, hem maliyetsiz hem de sağlıklı olan bu oyuncaklar ile bebeğiniz de oynayabilir, evinizde aksesuar olarak da kullanabilirsiniz. Üstelik yapımı da oldukça kolay. Farklı farklı oyuncakları çok kısa süre içinde tamamlayabilir, isterseniz kendi çocuğunuza isterseniz de arkadaşlarınızın çocuğuna hediye edebilirsiniz. Son zamanlarda Amigurumi oyuncakların çok popüler olması ve sağlık açısından da uygun olması nedeni ile satmak için ören ev hanımları da vardır.

Yorum Yazın