Ataş İle Deri Kaplı Kolye Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Ataş ile deri kaplı kolye yapımı

Farklı ve otantik bir görünüme sahip bir kolye istiyorsanız ataş ile deri kaplı kolye yapabilirsiniz. Kolyeler elbiselerin tamamlayıcısı aynı zamanda kadınları güzel ve şık gösteren bir eşyadır. Bijuteri de beğendiğiniz kolyeyi hemen satın almak yerine kolyeyi biraz inceleyin ve ben bunu evde yapabilirim dediklerinizi almayın. Hem bütçenizi korumuş olursunuz hemde boş vakitlerini değerlendirmiş olursunuz.

Kolyelerde genellikle misine ipi kullanılmasına karşın bu kolyede ataş demirleri kullanılmaktadır. Eğer demire veya demirden yapılan eşyalara alerjiniz varsa bunu kullanmamanızı öneririm. Bu kolye yapımında ataş yerine misine ipi yada ince deri kullanabilirsiniz. Evde takı tasarım yapmak oldukça kolaydır. Yaptığınız takıları sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Ataş ile deri kaplı kolye yapımı malzemeleri

  • Deri
  • Makas
  • Tutkal veya yapıştırıcı
  • Ataş
  • Kolye Zinciri
  • Pense
  • Küçük Halkalar

ataş ile kolye kaplama malzemeleri


Ataş ile deri kaplı kolye nasıl yapılır?

01. Ataşı deriye yapıştırın

deri kolye

Deri parçasında dikdörtgen biçiminde parçalar kesin. Derinin parlak kısmı dışarıya gelecek şekilde iç kısmına bir miktar tutkal sürün ve yapıştırın. Bu işlemi ne kadar uzun bir kolye istiyorsanız o kadar deri parçasını yapıştırın.

02. Birleştirin

kolay deri kolye

Tüm deri  parçalarını kapladıktan sonra ataşları bir araya getirin. Bu işlemi daha kolay bir şekilde yapmak için ataşları deri parçalarını yapıştırmadan bir araya getirmek.

03. Zinciri ekleyin

zicirli deri kolye

Yeterli miktarda deri parçası yaptıktan sonra uç kısımlara zinciri ekleyin.

04. Süs ekleyin

kolye yapımı

İsterseniz uç kısmına farklı aksesuarlar da ekleyebilirsiniz.

05. Hazır

ataş ile kolye

Ataş ile yapılan deri kolye hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Yorum Yazın