Baktüs Şal Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

En yeni baktüs şal modelleri ve yapılışı

Birbirinden farklı şal modelleri arasında baktüs şal modelleri de kıyafetleriniz üzerinde şık kombinler yapabileceğiniz modellerdir. İstediğiniz boyutlarda baktüs şal örnekleri yapabilirsiniz. Panço olarak veya boyunluk olarak rahatlıkla kullanım sağlayabilirsiniz.

Baktüs şal modelleri 2017

Kullanacak olduğunuz örgü iplerini istediğiniz tarzlarda kullanabilirsiniz. Baktüs şal modelleri 2017 modellerinde pullu ipler ya da alize pullu ipler kullanmak sizin tercihiniz olacaktır. Bu tamamen sizin zevkinizle ilgilidir. Bir bluz üzerine salaş hırka şeklinde, panço ya da boyunluk tarzlarında kullanabileceğiniz baktüs 2017 şal örnekleri kendinizde yeni tarzlar oluşturabilir, kendi tasarımınız olan ürünleri kullanabilirsiniz.


Baktüs şal yapılışı

Öncelikle nasıl bir baktüs şal yapacağınızı kafanızda tasarlayın. Kullanacak olduğunuz materyalleri ayarlayın. Her şey hazır olduğuna göre baktüs şal yapılışı şekillerine geçebilirsiniz. Dört numara şiş ve istediğiniz ipleri kullanarak yapraklı baktüs şal yapabilirsiniz. İlk olarak on dört ilmek ile şalımızı yapmaya başlıyoruz. Bir sıra ters ördükten sonra çift sayılardan oluşan sıraları hep ters gidecek şekilde örüyoruz. Toplamda kırk bir yaprak olacak şekilde tamamlıyoruz. Bunlardan yirmi yaprağı artıracağız, yirmi bir yaprağı ise hiçbir şekilde arttırmadan devam edeceğiz. Gelmiş olduğumuz yirmi ikinci sıra itibariyle artırmış olduğumuz alanlar yerine kesme işlemi yapılacaktır. Altı ilmek örgü tek rakamlı üçüncü, yedinci ve on birinci kısımlardan örgünün yanlarından itibaren gizli bir artırma eklenecektir.

Birinci sıradan on dördüncü sıraya kadar olan kısımları sizleri görsellerle anlatacağım. On dördüncü sıradan sonra ise geri kalan ilmekleri ise ters olarak örmeye devam ediyoruz. Anlattığım sıra şeklinde ilk sıra hariç üçüncü sıradan son sıraya kadar tekrar ederek kırk bir yaprak haline getiriyoruz. Ve kenar kısımlarını tamamlıyoruz. Yapım şeklini görsellerde bulabilir ve detayları inceleyebilirsiniz. Görüldüğü üzere baktüs şal modellerimiz yaprak yapımına dayanan bir örnektir. Yaprak sayısı size bağlı olmakla birlikte 41 yapraklı örneği anlatmış oldum sizlere. Örneğin temek kuralı yaprak sayısını tek sayıda belirlemektir. Baktüs şal modellerinin çeşitlerini size fikir olması açısından galerimizden takip edebilirsiniz. Böylelikle baktüs şal örnekleri 2017 modellerini yaparak keyifle kullanabileceğiniz tarzlar oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazın