Bebek Jilesi Örgü Modelleri Ve YapılışıKonu İçeriği

Kolay Bebek Jilesi Örgü Modelleri Ve Yapılışı

Kız bebeklere ne giydirsen yakışır ama bu elbiseler ayrı bir yakışır. Bebeğinize kendi el emeğinizle güzel güzel elbiseler örmeye, onu bir prensese dönüştürmeye ne dersiniz. Bugün sizler için Bebek jilesi örgü modelleri ve yapılışı hakkında harika bir yazı hazırladık. Size vereceğimiz örnek bebek jilesi örneğine gerçekten de bayılacaksınız. Hem şık hem de kolay olan bu jile ile bebeğiniz gerçekten de bir prenses gibi görünecek. İsterseniz kendi bebeğiniz için isterseniz de yeni doğum yapan bir arkadaşınız için bu harika modeli yapabilir, onlara şık ve kullanışlı hediyeler verebilirsiniz. Hatta bu jileyi aynı renk öreceğiniz bant ve patiklerle de kombinleyebilirsiniz. Hadi hemen bu harika modelin yapılışına geçelim.

Bebek Jilesi Örgü Yapılışı

Bebek jilesi örgü modelleri ve yapılışı için öncelikle öreceğiniz bebeğin bedenini ölçerek işe başlamanızda yarar var. Bebeğin bedenine göre zincir çekin. Ardından birinci sıra zincirin üstüne, bir zincir, üç trabzan, iki zincir üç trabzan şeklinde bir sıra devam edin. İkinci sıraya geldiğimizde ise bir sık iğne bir trabzan şeklinde devam ederek modele başlıyoruz. Üçüncü sıraya geldiğimizde ise bir zincir bir trabzan üç sık iğne yapıyoruz. Bu şekilde devam ettiğimiz örgümüz her sırada elbisemizin eteğinin büyümesini sağlıyor. Bu şekilde yedi sıra devam ettikten sonra kol kısmına geliyoruz. Burada kol kesintisini yapıp, örgümüzü devam ettiriyoruz. İstediğimiz boya geldiğinde ise bebek jilemizi bitirip dikiyoruz.


Bebek jilesi örgü modelleri ve yapılışı oldukça basit, aynı zamanda da çok şık. Bu modelleri kolayca yapabilir, bebeğiniz ya da sevdiklerinizin bebekleri için çok şık elbiseler hazırlayabilirsiniz. Özellikle kız bebek mevlitlerinde bebeğinize uygun kıyafet bulamadıysanız bu elbise modeli sizin için ideal gibi görünüyor. Başta da belirttiğimiz gibi, aynı renklerden yapacağınız saç bandı ve patik gibi aksesuarlarla minik prensesinizi daha da şık bir hale getirebilirsiniz. Örgü işini para kazanmak için yapanlar da bu modeli çok sevecek. Çünkü gerçekten göz alıcı görünüyor ve birçok kişiye de hitap ediyor.

Yorum Yazın