Bebek Odası Dekorasyonu ÖnerileriKonu İçeriği

Bebek Odası Dekorasyonu Önerileri

Hiç şüphesiz, bir anne ve babanın en önem verdiği ve dekorasyonunda büyük bir keyif ve heyecan hissettiği alan bebek odasıdır. Dolayısıyla da hem işlevsel hem estetik hem de yaratıcı fikirlerle donatılmış bir bebek odası dekorasyonu hayalinizdeki bebek odasına ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bebek odası dekorasyonu söz konusu olduğunda genellikle renk konusu gündeme gelir. Kız çocuklar için pembe, erkek çocuklar için mavi seçilebilir. Bu renklerin farklı tonlarından seçilen eşyalar, halı ve perdelerle dekore edilmiş bir bebek odasının aksine; yaratıcı fikirlerle bezenmiştir. Her bebek odasında rastlayamayacağınız önerilerle bebek odasını hayallerinizi süsleyen bir hale getirmeniz mümkün.

Bebek Karyolası ile Bebek Odası Dekorasyonu

Bebeğiniz için seçeceğiniz karyola, bebeğinizin rahatı ve güvenliği dikkate alarak seçilmelidir. Karyolanızı seçtikten sonra, bazı küçük dokunuşlarla, karyolayı olduğunda çok daha keyifli ve tatlı bir hale getirerek bebek odası dekorasyonu fikrinizin doğruluğunu kanıtlamış olursunuz.


Yapacağınız küçük ponponları dizdiğiniz bir ipin veya bir çizgi filmin karakterlerinden oluşan küçük oyuncakların dizildiği bir ipin karyolanın demirlerine asılmasıyla, bebek karyolası gibi bir eşyayı yaratıcı ve çok daha estetik bir hale getirebilirsiniz.

bebek odası

Perde Tutucu Ayrıntısı

Bebek odanıza seçtiğiniz perdelerinizi, klasik yöntemlerle tutturmak veya kenara çekip bırakmak yerine farklı önerimiz olacak. Çizgi film karakterlerinden oluşan pelüş oyuncakların kullanıldığı perde tutucular kullanarak dikkat çekip, odayı olduğundan sevimli bir hale getirebilirsiniz.

Eğer bahsedildiği gibi bir perde tutucu bulamazsanız, dışarıdan rahatlıkla bulabileceğiniz bir perde tutucuya, seçtiğiniz oyuncağı tutturmakla rahatlıkla elde edebilirsiniz. Kaldı ki kendi emeğiniz olması, dekorasyonu sizin için çok daha anlamlı ve keyifli bir hale getirecektir.

Duvar Dekorasyonunda Yaratıcılık

Söz konusu durum bebek odası dekorasyonu olduğunda, şüphesiz ki duvar dekorasyonu da önemli bir yer kaplar. Ancak klasik çizgi film karakterlerinin büyük posterlerinin veya yapıştırmalarının olduğu bir duvar yerine çok daha yaratıcı ve anlamlı bir şeyler yapmanız mümkün.

Bebek odanızın duvarına, küçük yuvarlak ahşap çerçeveler yapıp dilediğiniz renge boyayarak, bebeğinizin he ay çektiğiniz bir fotoğrafını koyarak duygusal ve estetik bir dekorasyon yapabilirsiniz. Her aydan bir fotoğrafını koyduğunuz çerçevelerin üzerine, yapıştırma kağıtlarıyla hangi ay olduğunu yazıp, ilerde çocuğunuz için eşsiz bir anıya da dönüştürebilirsiniz.

 

Yorum Yazın