Bonbon Şekeri Örgü Modeli ve YapılışıKonu İçeriği

Basit Bonbon Şekeri Örgü Modeli ve Yapılışı

Adı gibi tatlı ve hoş bir örgü modelinin anlatımı ile yine sizlerleyiz. Bon bon şekerini kim sevmez ki, örgüsünü de şekeri kadar çok sevecek ve örmekten keyif alacaksınız. Özellikle çocuklar için yaptığınız örgülerde bu model gerçekten de harika görünüyor. Oldukça basit olan Bonbon Şekeri Örgü Modeli ve Yapılışı ile çok güzel bebek yelekleri, kazakları, atkı ve bereleri yapabilirsiniz. Bir yakınınızın bebek hediyesinde ya da kendi bebeğinizde bu modeli tercih edebilir, harika tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. İsterseniz hemen malzemelere ve örgünün yapılışına geçelim.

Bonbon Şekeri Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Bonbon Şekeri Örgü Modeli ve yapılışı için kullanacağınız malzemelerde iki tane kendi seçtiğiniz renkte ip ve şiş yer alıyor. Malzemesi az, yapımı kolay olan bu model ile hem ucuz hem de şık hediyeler yapabilirsiniz. İlmekleri isterseniz göz kararı, isterseniz de kendi bebeğinizin vücuduna göre olacak şekilde şişe atın. Başladığınız iple ilk sırayı tek renk olacak şekilde örün ve ardından ikinci renk ipi takın. Biz örneğimizi beyaz ve turuncu renkten verelim. Turuncu ile başlıyoruz ve bir sıra örüyoruz. Ardından beyaz ipi takıp, iki ilmek örüyor, daha sonra da turuncu ipi alt sıradan iki ilmek söküyoruz. Daha sonra da hepsini önden arkaya doğru alıyor ve tek ilmekte topluyoruz. Yine beyaz ipimizle düz örüyor ve ardından da altta kalan turuncu ipimizden üç sıra söküyoruz. Örneğe bu şekilde sıra boyunca devam ediyoruz. Örgünün tersine geldiğimizde ise bütün ilmekleri düz örerek sırayı tamamlıyoruz. Bon bon ortaya çıkana kadar bu şekilde devam edip, zemin ipi olan turuncuyu tekrar takarak arada vereceğimiz boşluk kadar düz örgü yapıyoruz.


Bonbon Şekeri Örgü Modeli ve yapılışı bu kadar basit. İstediğiniz battaniye, atkı, yelek ve bere için bu örgüyü kolayca uyarlayabilirsiniz. Hem şık görünecektir hem de yapımı kolay olduğu için oldukça çabuk bitecektir. Basit, şık ve kolay örgü modeli arayanlardansanız bu örnekler tam size göre. Bonbon örgü ile yapılmış birçok modele galerilerimizden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın