Boncuklardan Bileklik ve Küpe YapımıKonu İçeriği

Boncuklardan bileklik ve küpe nasıl yapılır?

Boncuklar ve demir halkalar ile birçok takı ve tasarım yapılabilmektedir. Bugün sizlere renkli boncuklar ve demir halkalar ile nasıl bileklik ve küpe tasarımı yapılır? anlatmaya çalışacağım. Renkli boncukların birkaç demir halkanın içine konulmasıyla küpe, bileklik yapabilirsiniz. Siz isterseniz de bir kolye de yapabilir üçlü bir takı oluşturabilirsiniz.

Biraz el becerisi gerektiren bileklik ve küpe yapımı için ilk denemenizde biraz zorlanabilirsiniz. Biraz pratik ile ilk denemeden daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Boncukların renk seçiminden tamamen serbestsiniz. İster elbiselerinizin renklerine göre farklı renklerde yapın isterseniz de sade bir renk tercih edebilirsiniz.


İhtiyacınız olan malzemeler:

  • Renkli boncuklar,
  • Takı pensesi,
  • Küpe ve bileklik kancaları,
  • Demir halkalar.

bileklik yapımı

Boncuklardan bileklik ve küpe yapımı

İlk olarak İki tane demir halkayı başka bir demir halkanın içine geçirin. Bu işlemi yaparken takı pensesi kullanmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Demir geçirdiğimiz iki halkaya bir defa daha demir halka geçireceğiz. Sonuç olarak 4 tane demir halkayı birbirine geçirmiş olacaksınız.

küpe aparat demir halkalar küpe yapımı demir halkalar2

Demir geçirdiğiniz iki halkanın içine renkli boncuklardan bir tane koyun. Şimdi ise işin zor kısmına geldik. Bir demir ya da ince bir şiş ile iki demirin arasından geçirin. Ardından boncuğu demir halkala sıkıştırın.

boncuk bileklik bileklik yapımı2 bileklik yapımı3 bileklik küpe2

Boncuğun etrafında olan iki paralel halkanın içinden iki halka daha geçirin. Bu işlemi diğer iki paralel halka içinde yapın. Her dört halka içine bir boncuk koyun.

bileklik küpe4 bileklik küpe3 bileklik küpe2 bileklij

Bileklik için yeterli uzunluğa kadar bu işlemi yapmaya devam edin. Yeterli uzunluğa vardığınızda ise boncuklu halkaların sonuna bir halka daha takın. Halkalardan birisine ise bileklik kancasını takın.

demir kolye küpe yapımı1 küpe nasıl yapılırbileklik 2

Küpe için ise iki tane boncuklu halka işinizi görecektir. Boncukların bir en başına bir de en sonuna bir halka daha takın. En son olarak küpe için olan kancaları takın ve küpeler hazır.

küpe küpe yapımı2 bileklik küpe

İlginizi çekebilecek yazılar

Renkli Örgü Bileklik Yapımı
Kalpli Dostluk Bilekliği Örme Nasıl Yapılır?
Düğüm Atma Tekniği İle Erkek Bileklik Yapımı

Yorum Yazın