Çengelli İğne Oyası ÖrnekleriKonu İçeriği

En şık çengelli iğne oyası örnekleri

Sevgili hanımlar… Daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz iğne oyası yapımı ve firkete ile iğne oyası yapımına bir pratik bir yöntem daha eklemek istedik. Bu işte oldukça marifetli olan hanımlarımıza vereceğimiz yöntem ile daha kolay ve daha pratik desenler yapacağınızı düşünüyoruz. Firkete teli bulamadım, firkete telini kullanamıyorum, firkete telinden modelimi çıkartırken desenlerimin şekli bozuluyor diyen tüm hanımlarımız için yeni bir yöntem keşfettik. Haydi hep beraber çengelli iğne oyası nasıl yapılır adlı paylaşımımıza birlikte bakalım. Yazımızın sonunda bulunan çengelli iğne oyası modeli dışında sayfamızda bulabileceğiniz birçok örnekte bu yöntemi deneyebileceğinizi unutmayın.

Çengelli iğne oyası yapımı

Firkete teli kullanmakta zorlanan tüm hanımlarımıza daha pratik bir yöntem olarak sunduğumuz çengelli iğne oyası yapılışı için ihtiyacımız olan malzemeler; bir tane çengelli iğne, dilediğiniz renkte ip, deseni uygulayacağınız yazma, tülbent veya havlu ve son olarak da tığ veya iğnedir. Tığ numaranızı tercih edeceğiniz numara 21 olursa bu çalışmayı daha rahat uygulayabilirsiniz. Ayrıca iğnenizin boyutu ne kadar büyük olursa işlemi o kadar rahat uygulayabilirsiniz. Yapıma başlamadan önce çengelli iğnenin kilit kısmını kesiyoruz. Ardından uygulayacağınız modele bakarak çengelli iğnemizin aralığını belirliyoruz. Sayfamızın altında bulunan çengelli iğne oyası örnekleri kısmına bakarak da uygulayacağınız deseni veya modeli seçebilirsiniz. Deseni tülbent kenarına uygulamayı düşünüyorsanız, tülbentlerinizin kenarlarına bir veya iki sıra zincir çekebilirsiniz. Bakacağınız örnekler içinde çengelli iğne oyası modelleri 2017 yılı arasında en çok tercih edilen model fiyonk yapımıdır.


Çengelli iğne ile yapılan iğne oyası modelleri

Hanımlar, bu tekniği kullanarak yapacağınız modellerin en güzel yanı pratik olması ve firkete teline ihtiyaç duymaması olacak. Resimlerde gördüğünüz bütün modelleri çengelli iğne ile uygulayabilirsiniz. Fiyonklar, kelebekler, çiçekler ve çok çeşitli görüntülü desenler ile cıvıl cıvıl işlemeler ellerinizin arasında olacak. Yazılarımızı takip eden veya etmeyen tüm okuyucularımızın Çengelli iğne oyası örnekleri 2017 adlı yazımızda paylaştığımız örneklere tekrar göz atmaları gerektiğini hatırlatmak istiyoruz. Genellikle tercih edilen örnekler fiyonk ve çiçek modelleridir. Tülbent kenarlarına uygulanan çiçekler her zaman baharı yanı başınızda tutacak ve çok şık bir görünüme sahip olmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yazın