Çeyizlik Lif Modelleri ve ÖrnekleriKonu İçeriği

En Kolay Çeyizlik Lif Modelleri ve Örnekleri

Düğün hazırlığı yapan, çeyiz telaşına düşen, çeyizime ne koysam diye düşünen genç kızlar için harika Çeyizlik Lif Modelleri ve Örnekleri hazırladık. Renk renk, el emeği göz nuru olan lifler, sizin de çeyizinizin en özel parçaları arasında yer alacak. Banyonuzda da renkleri ile bahar havası yaşatacak olan liflerin yapılışlarından da birkaç örneği sizlere vermek istiyoruz. Yazımızın devamında birbirinden güzel, birbirinden renkli ve sizin de ilginizi çekecek olan Çeyizlik Lif Modelleri ve Örneklerini bulacaksınız. Yapılışı da oldukça kolay olan bu modelleri evinizde kendiniz de örebilir, kendi el emeğiniz olan liflere çeyizinizde yer verebilirsiniz.

Basit Çeyizlik Lif Yapılışı

İstediğiniz renkte bir ip ve tığ alarak lif yapımına başlayabilirsiniz. Bir tane zincir atarak lif yapımına başlıyoruz. Daha sonra ilmiği biraz uzatıyoruz ve tekrar ipi alarak zincirin ortasına tığı batıyoruz ve tekrar ipi alıyoruz. Aynı işlemi ikinci kez tekrarladıktan sonra, üst kısımdan iplerin hepsini çekip yeni bir zincir çekiyor. Daha sonrasında ise başta yaptığımız ip toplama işlemini yapmaya devam ediyoruz. Lifin olmasını istediğiniz uzunluğuna geldikten sonra bir üst sıraya geçiyoruz ve lifi istediğimiz büyüklüğe getirene kadar örmeye devam ediyoruz. İsterseniz araya başka renkler de katabilirsiniz. Gördüğünüz gibi oldukça kolay ve şık bir lifi evinizde kendi el emeğinizle yapabilirsiniz.


Çilekli Lif Yapılışı

Çeyizlik Lif Modelleri ve Örneklerinde sizler için bir de Çilekli lif yapılışını anlatmak istedik. Beyaz, kırmızı ve yeşil ip alıyoruz. Bir de tığ alarak fıstık örgü ile lif yapılışına başlıyoruz. Beyaz renk ile başlayacağımız örgüde ilk sırayı fıstık yaptıktan sonra kırmızı ipi alıyoruz. İlk fıstıktan değil ikinci fıstıktan tığı batırarak ikili fıstık yaparak arada bir zincir çekiyoruz. Bu şekilde yapacağımız dört fıstığın ardından dört zincir çekerek karşıya geçiyoruz. Yine bir fıstık bırakarak ikinciye geçiyoruz ve yine dört fıstık yapıyoruz. Aynı şekilde o sırayı tamamladıktan sonra da yeşil ipi alarak çileklerimizin en üst sırasına dört kez batıp bir defada topluyoruz. Bu şekilde çileklerimizi tamamlıyor, kaç sıra yapmak istiyorsak örmeye devam ediyoruz.

Yorum Yazın