Çiçekli 3 Boyutlu Lif modeli ve YapılışıKonu İçeriği

Yeni Çiçekli 3 Boyutlu Lif modeli ve Yapılışı

Son zamanlarda örgüler de boyut değiştirmeye başladı. Eskiden düz örülüp bırakılan örgülerin yerini artık yavaş yavaş üç boyutlu örgüler alıyor. Özellikle lif örgüleri yeni bir boyut kazandı. Genç kızların çeyizlerinde, el işi tezgahlarında, evlerde en çok yer alan örgü modeli olan liflerde yeni bir modeli sizlerle paylaşacağız. Bugün sizlere Çiçekli 3 Boyutlu Lif modeli ve Yapılışı hakkında bilgiler vereceğiz. Özellikle el örgüsüne meraklı olan bayanların bu modeli çok seveceğinden ve hemen denemek isteyeceklerinden eminim. Bu lif modelinin şık görünümünü görünce yapılışı size zor gibi gelebilir. Tam aksine çok kolay ve pratik bir yapılışı var. Hiç zorlanmadan yapacak kolayca da bitireceksiniz.

Çiçekli 3 Boyutlu Lif Yapılışı

Çiçekli 3 Boyutlu Lif fıstık örgü ile yapılıyor. Tığ ve lif yapımı için her zaman kullandığınız ipleri bu modelde de tercih edebilirsiniz. Yani Çiçekli 3 Boyutlu Lif modeli ve Yapılışı için daha önce kullandıklarınızdan farklı bir malzeme kullanmanız gerekmiyor. Fıstık örgü ile yapacağınız bu modelde, zincir çekerek başlıyor, ardından da zincirin ortasını fıstık örgü ile doldurarak yuvarlak şekilde örgüye devam ediyorsunuz. Lifin ortasını yaptıktan sonra, Önce bir fıstık yapıp zincir çekiyor, daha sonra ikinci fıstığı yaparak yine zincir çekiyor ve bu şekilde o sıraya devam ediyorsunuz. Ondan sonraki her sırada fıstık sayısı artıyor ve bu şekilde lifi büyütüyorsunuz.  Eğer lifinizi renkli yapacaksanız, kullandığınız renkle örgünüzü biraz devam ettirdikten sonra ikinci rengi ekleyebilirsiniz. Ya da aralara renk katarak sıra içinde fıstıkların bir kaçını farklı yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.


Çiçekli 3 Boyutlu Lif modeli ve Yapılışı bu kadar kolay. İsterseniz yapın evinizde kullanın, isterseniz sevdiklerinize hediye edin, isterseniz de satın para kazanın. El emeğiniz olan bu ürünlerin alıcısının da çok olacağından eminiz. Bu ürünleri nasıl değerlendireceğiniz, nasıl kullanacağınız size kalmış. Ama modellerimizi galerimizde gördüğünüzde yapmak ve denemek isteyeceğinizden kesinlikle eminiz. Üstelik oldukça pratik oldukları için günde birkaç tane de yapabilirsiniz.

Yorum Yazın