Çiçekli Taç YapımıKonu İçeriği

Çiçekli taç nasıl yapılır?

Günlük olarak en çok kullandığımız eşyalarımızdan biri hiç şüphesiz tokalarımızdır. Kimi zaman zaruri ihtiyaç olarak kimi zamanda aksesuar olarak tokalar kadınları vazgeçilmezidir. Durum böyleyken bizi süsleyen tokalarımızı biz neden süslemiyoruz:) Size çok beğeneceğiniz ve sadece taçta değil başka tokalarınızda, giyim eşyalarınızda ve hatta evinizi süslemede bile kullanacağınız bir teknik anlatmak istiyorum. Bu teknikle neleri süsleyeceğiniz sizin hayal gücünüze ve zevkinize kalmış.

Kullanılacak malzemeler:

  • 2 farklı renk veya desende 2cm kalınlıkta kurdele, yarım inci, ipe dizili minik inciler, makas, iğne-ip, yapıştırıcı ve taç.

Çiçekli taç yapımı ve aşamaları

Öncelikle kurdelelerin bir tanesini 10 cm diğer rengi 7 cm uzunluğunda kesin. Kurdele parçanızı ortadan kıvırarak iki ucunu dikin.

çiçekli taç yapımı 1


İpi koparmadan kıvırdığınız ve ucunu birleştirdiğiniz kurdeleleri de bu ipe dikerek ekleyin. 10cm olan parçalardan 7 tane 7 cm olan parçalardan 5 tane yan yana ekleyin. Diktiğiniz kurdeleleri dikiş ipini çekerek büzülmesini sağlayın ve ipi sabitleyin.

çiçekli taç yapımı 2

Seçtiğiniz diğer alternatif kurdeleler ile de bu işlemi yapın. Diğerine göre küçük olan çiçeğinizi büyüğün üzerine yerleştirip dikin. üzerini yarım inci ve incili ipler ile süsleyebilirsiniz.

çiçekli taç yapımı 3

Süslemesini bitirdiğiniz çiçekleri taca silikon ile yapıştırabilirsiniz.

çiçekli taç yapımı4

Tacınız kullanıma hazır. Bu kurdele ile çiçek yapım tekniğini kullanarak başka tokalar da süslenebilir. Bununla da kalmayıp yakıştırdığınız her yer için bu çiçeklerden yapabilirsiniz. Seçeceğiniz renklere zevkinize kalmış. Üzerinde kullanacağınız süslemelerde de farklı alternatifler kullanabilirsiniz. El yapımı farklı çiçeklere ilgi duyuyorsanız Güllü Kapı Süsü Yapımın da kullanılan teknik işinize yarayabilir. Şimdiden güle güle kullanın güzelliğinize güzellik katın efendim:)

Yorum Yazın