Çocuğunuzu Kendin Yap Ürünleri ile Geliştirin


Çocuğunuzu Kendin Yap Ürünleri ile Geliştirin

Birçok kişi boş zamanlarını yaratıcı etkinlikler yaparak değerlendirmek ister. Bunun için en güzel yol, geri dönüşüm yöntemini kullanarak, çocuklarla birlikte eğlenceli aktiviteler yapmaktır. Kendin yap ürünleri çocuklar için oldukça eğlenceli ve çocuğunuzun hayal gücünü geliştirecek bir etkinliktir.

Mesela her şeye merak salmış 3 yaşındaki minik kızınızla ahşap bir kasa yapıp onu boyayabilirsiniz. İnternet sayesinde her şeyin kolaylaştığı günümüzde, özellikle çocuk gelişimi için önemli olan bu tür etkinliklerle çocuğunuzla yaratıcı zamanlar geçirmeniz de mümkün olacaktır.

En çok tercih edilen kendin yap ürünleri uygulamalarını sizin için derledik. Siz de kendi imkanlarınız doğrultusunda bu ürünleri temin ederek hayal gücünüzün zenginliğine göre birçok şey yapabilirsiniz.

Beğeni kazanan birçok  ürünü kolayca yapabilmeniz için bazı malzemelere para vermenize dahi gerek kalmayacaktır. Çünkü birçoğu evdeki malzemelerle yapılmaktadır.

Eva Kağıtları

Eva kağıtları adı verilen renkli süngerimsi kağıtlar kolay kesilmeleri, yapışkan olan özellikleri ve parlak seçenekleri ile birçok ürünün ortaya çıkarılması için eva kağıtlarından yapılan şeyler vakit geçirmek için oldukça idealdir.

Dondurma Çubukları

Dondurma çubukları gibi çubuklardan resim çerçevesinden takı dolabına, mini kasalardan hediye kutularına kadar birçok seçenek bulabilirsiniz. Dondurma çubukları ve tutkalla, harikalar yaratabilirsiniz ve isterseniz bu ürünler boyayabilirsiniz.

Kullanılmayan Kumaşlar

Kullanılmayan kumaşlardan mutfak önlükleri, yastık kılıfları ve çantalar yapabilirsiniz. Bu eğlenceli kesim dikim sürecinde size yardımcı olacak malzemeler makas, iğne iplik varsa dikiş makinesi ve karton kalıplarla çok basit bir şekilde dikiş yapabilirsiniz.

Keçeler

Birbirinden sevimli figürler yaparak keçeden de hoş objeler yapabilirsiniz. Kendinize şablon olarak bir karton malzemesini seçerek kolay bir şekilde keçeyi istediğiniz gibi kesebilirsiniz. Ne yapacağınıza karar veremiyorsanız internetteki videoları izleyebilirsiniz.

Ahşap Boyama

Hazır satılan ahşap boyama malzemeleri ile çocuğunuzun gönlünce çalışmasını sağlayabilirsiniz. Rengarenk birçok obje yaratarak, eviniz için istediğiniz ürünü kendi emeğinizle yapabilirsiniz.

Karton Kutular

Evde kullanmadığınız karton kutulara kumaş kaplayarak çok şık kutular yapabilirsiniz. Bunun için maket bıçağı, kumaş ve tutkal ile kapaklı kutular olması yeterli olacaktır. Dekoratif karton kutu yapımı ile birbirinden şık kutu çeşitleri üretebilir, fazla eşyalarınızı düzenli bir şekilde bu kutulara yerleştirebilirsiniz.Yorum Yazın