Dekoratif Fotoğraf Kolajı YapımıKonu İçeriği

Dekoratif fotoğraf kolajı nasıl yapılır?

Fotoğraf çekilmeyi seviyorsanız, çekildiğiniz fotoğrafları da evinizin en güzel yerinde sergilemelisiniz. Fotoğraf sergileme işlemini muhakkak bir çerçeve içerisinde yapın. Hazır satılan çerçeveleri tercih edebileceğiniz gibi kendiniz de evde kendi fotoğraf çerçeveniz tasarlayabilirsiniz.

İsterseniz ahşaptan çerçeve yapın, ister de odun parçalarından rustik çerçeve yapın. Ev dekorasyonuna uygun binlerce çeşit çerçeve arasından seçim yapabilirsiniz. Modern çizgilerin hakim olduğu ya da klasik işlemeli sanat eseri değerinde olan çerçevelerden birisini kullanarak fotoğraflarınızı evinizde sergileyebilirsiniz.

İsterseniz de bu yazımda sizlere anlatacağım mandallar ile dekoratif fotoğraf çerçevesinden yapabilirsiniz. Bu çerçeve hem modern çizgileri içinde barındırır, hemde klasik bir havası vardır.


Dekoratif fotoğraf kolajı yapımı malzemeleri

  • Karton Parçası
  • Mandallar
  • Tutkal
  • Makas
  • Boyalar

ahşap çerçeve yapımı malzemeleri

Dekoratif fotoğraf kolajı yapımı

01. Kartonu kesin

yuvarlak çerçeve

Karton parçasını yuvarlak bir biçimde kesin. Sonra iç kısmına daha küçük bir yuvarlak çizin. Küçük yuvarlağı da makasla kesin.

02. Mandalları yapıştırın

mandal çerçeve

Karton parçasını boyamak istiyorsanız mandalları yapıştırmadan önce boyayın. Mandaları da yapıştırma aşamasından önce boyamanız işinizi kolaylaştıracaktır.

03. Kullanmaya hazır

fotoğraf kolajı yapımı

Yapımı hem oldukça basit hemde çok dekoratif bir çerçevedir. İsterseniz de orta kısımda kalan boş alana yana yapıştırarak daha dekoratif bir hale getirebilirsiniz.

çerçeve yapımı

Fotoğraf kolajı yapımın en kolay şekli bu olsa gerek siz bu makalemizi beğendiniz mi?

Yorum Yazın