Dekoratif Makyaj ve Takı Kutusu YapımıKonu İçeriği

Dekoratif makyaj ve takı kutusu nasıl yapılır?

Kadınlar ve genç kızlar için makyaj ve takılar hayatlarının olmazsa olmazlarındandır. Güzel görünmeyi bilen bütün kadınlar mutlaka makyaj ve takıları ile güzelliklerine güzellik katmaktadırlar. Güzel görünmeyi ve süslenmeyi seven kadınlar birbirinden güzel ve şık tasarımlara sahip kimsede bulunmayan yüzüklere, küpelere ve kolyelere sahiptirler. Ama takılarını her zaman ilk baktıkları yerde bulamayabilirler.

Hatta hangi kıyafete hangi takının ve makyajın yakışacağını kıyafete ilk baktığında kafasında tasarlar. Hatta bu konuyu fazlasıyla abartarak kendi takılarını kendileri tasarlarlar. Sizde evde kendi takınızı tasarlayabilirsiniz. Sizde yetenekli olduğunuzu düşünüyorsanız ama nasıl takı yapacağınız hakkında fazla fikir sahibi değilseniz Boncuklardan Bileklik ve Küpe Yapımı, Kalpli Dostluk Bilekliği Örme Nasıl yapılır?, Renkli Örgü Bileklik Yapımı ile kendi takılarınızı tasarlayabilirsiniz.

Makyaj setlerini ve takıları daha düzenli olarak kullanabileceğiniz bir makyaj kutusu ya da takı kutusu olarak değerlendirebileceğiniz harika bir kutu yapacağız.


İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Renkli keten kumaş,
  • Astar,
  • Makas,
  • Yapıştırıcı,
  • Düğme.

Makyaj ve takı kutusu yapımı

Uzun ve geniş bir kumaş parçası kesin. Kestiğiniz bu parça makyaj kutusunu oluşturacak. Kumaş parçasını makyaj kutusunu istediğiniz büyüklükte kesin.

kumaş kutu yapımı

Kumaş parçasını tersinden yan kısımlarını dikin. Kutunun dik durması için köşe kısımlardan üçgen biçiminde dikin.

kumaş kutu

Kumaş kutunun iç kısmına kutunun genişliğinde astar kesip kutunun içine yerleştirin. Astarı yerleştirdikten sonra ise kutunun en üst kısmını varsa dikiş makinesi ile yoksa elinizde dikin.

kumaş kutu nasıl yapılır

Kutunun en üst kısmını yaklaşık iki cm dışarı katlayarak kıvırın. Sizin kutunuz bu kadar uzun değilse siz daha kısa kıvırabilirsiniz.

kutu yapımı

Yirmi beş cm uzunluğunda bir kumaş parçası kesin. Kestiğiniz parçayı yuvarlayarak çiçek haline getirin. Yapıştırıcı yardımı ile iki ucunu birleştirin. Sepetin ön tarafına yapıştırın ve son olarak çiçeğin orta kısmına kumaş parçası ile aynı renkte bir düğme yapıştırın.

kumaş çanta renkli kutu

Dekoratif Karton Kutu Nasıl Yapılır? ilginizi çekebilir.

Yorum Yazın