Dekoratif Saksı Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Dekoratif saksı yapımı

Evimiz de veya balkonunuzda kullandığınız plastik saksıları dekoratif birer saksı haline getirebilir ve balkonunuza şık bir hava verebilirsiniz. Yaparken eğlenebileceğiniz ve zevkle yapacağınız şık dekoratif saksılar, doğal görünümlü saksılar ve sizin kendi hayal gücünüze bağlı olarak alternatifler üretebilirsiniz. Bu yazımız da kendin yap projesi olan şık ve doğal görünümlü saksı nasıl yapılır bunu anlatmaya çalışacağız.

Evlerde kullanmış olduğunuz mevcut saksılarınızı doğal bir görünüm verebilir ve çok şık tasarım harikaları ortaya çıkarabilirsiniz. Saksı yapımına geçmeden önce malzeme listemize isterseniz bir göz atalım.

Nelere ihtiyacımız var:

  • Ağaç dalı
  • Bahçe makası
  • Hızlı yapıştırıcı

Dekoratif saksı 1


Nasıl yapılır:

Yukarıda listelenmiş malzemeleri temin ettikten sonra, bahçe makası yardımıyla ağaç dallarını 1 cm aralıkta keselim. Daha sonra kestiğimiz ağaç dallı parçalarını evimizdeki plastik saksılarımızın üzerine eşit olarak yapıştırıcı yardımıyla tutturun. Daha sonra yapıştırdığınız ağaç dallarının kuruması için bırakın.

İsteğe bağlı olarak kuruduktan sonra parlaklık vermek ve daha uzun ömürlü kullanmak için üzerine vernik sürebilirsiniz.

Dekoratif saksı 2

İşte dekoratif saksının son hali karşınızda, sizler evinizdeki klasik saksılarınızı dekoratif hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sandalye Süsleme Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde şık ve muhteşem sandalye süsleme teknikleri anlatmıştık.

Yorum Yazın