Dekoratif Top YapımıKonu İçeriği

Dekoratif top nasıl yapılır?

Salonları süslemek için genellikle dekoratif objeler ve süs eşyaları alırız. Dekoratif biblolar, rengarenk ve güzel kokulu çiçekler, mumlar ve fotoğraf çerçeveleri gibi birçok eşya ile evimizi daha şık bir hale getirebiliriz. Ev dekorasyonunda modern tarzı tercih ediyorsanız ip ile dekoratif top yapabilirsiniz. Daha büyük boyutlarda dekoratif top yaparak bunu avize için kullanabilirsiniz.

Yapımı oldukça basittir ve çok kısa bir sürede evinizin havasını değiştirebilirsiniz. Küçük boyutlarda birden fazla dekoratif süsten yaprak kuru ağaç dallarının üzerinde de sergileyebilirsiniz. Hatta dekoratif topları bir sepetin içinde de sergileyebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak daha farklı tasarımlar yapmak tamamen size kalmış benden bu kadar.

Dekoratif top yapımı malzemeleri

  • Balon
  • Kalın İp
  • Sim
  • Tutkal

ip ile süs top yapımı


Dekoratif top yapımı ve aşamaları

01. Tutkalı hazırlayın

dekoratif top yapımı

Tutkal karışımını hazırlamak için bir fincan tutkala yarım fincan su ekleyin.

02. İpi balona yapıştırın

şık dekoratif top yapımı

Balonu istediğiniz büyüklüğe varıncaya kadar şişirin. Top dekoru yapacaksanız normal bir büyüklük yeterli olacaktır ama avize yapacaksanız balonu biraz daha şişirin. Şişirdiğiniz balona ipi rast gele yapıştırın.

03. Kurumaya bırakın

dekoratif toplar

Kuruması için yerden yüksekte bir yer asın. Kuruması İçi yaklaşık yarım saat yeterli olacaktır. Tamamen kuruduğunda balonu patlatın.

04. Süsleyin

dekoratif top

Kuruduktan sonra üzerine sim eleyerek pırıltılı bir görünüm elde edebilirsiniz. İster avize olarak kullanın isterseniz de salonda dekoratif bir obje olarak sergileyebilirsiniz.

süs topu yapımı ip ile süs yapımıtop dekoru

İplerle şık toplar yapmayı sizde deneyebilirsiniz.

Yorum Yazın