Dekoratif Yüzen Mumluk YapımıKonu İçeriği

Dekoratif yüzen mumluk nasıl yapılır?

Salon dekorasyonu için mumlar olmazsa olmazlardandır. Kokulu mumlar, meyveli mumlar, farklı aromalarda olan mumlar her halükarda evin ve odanın havasını değiştirir. Ayrıca kokulu yüzen mumların kendine has  bir görünümü ve şık bir duruşu vardır. Sadece ev dekorasyonu için değil düğünlerde, romantik akşam yemeklerinde ve daha birçok organizasyonda ortamın sıradan ve sıkıcı havasını sadece renkli ve kokulu mumlar ile ortadan kaldırabilirsiniz. Yapımları hem çok kolay hemde az maliyetle dekoratif bir obje yapabilirsiniz.

Mum seven insanların en çok kullandığı obje olarak genellikle yüzer mumluklar, şarap bardağından mumluk ve kokulu mumlar oluşturur. Evim Şahane programında iç mimar Selim Bey her programda ev dekorasyonu için kullandığı mumlarla artık mumcu Selim Bey olarak tanınmaya başlandı. Selim Beyle artık mum ev dekorasyonu için vazgeçilmez bir parça olmaya başladı. Sıradan ve boş kavanozları ve evdeki mumlar ile değerlendirebilirsiniz.

Sizler için detaylı bir şekilde hazırladığım  dekoratif yüzer mumluk yapımını  inceleyebilirsiniz.


Dekoratif yüzen mumluk yapımı malzemeleri

dekoratif yüzen mumluk malzemeleri

  • Çeşitli Boyutlarda Cam Fanuslar
  • Çiçek
  • Yüzen Mumlar
  • Kurdele

Dekoratif yüzer mumluk yapımı

01. Fanusları değerlendirin

dekoratif yüzen mumluk

Kullanmadığınız cam fanusu dekoratif bir mumluğa dönüştürebilirsiniz. Bu fanuslar çok büyük olduğundan konsola sadece bunu koyarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz. Yüzen mumları fanusun orta kısmına koyun ve yavaşça suyu doldurmaya başlayın. Bu işlemi yaparken çok dikkatli davranın. Ardından mumların yanına bir ya da bir kaç tane çiçek ekleyin. Mumları düşürmeden dikkatlice yakın.

02. Zarif vazolar

yüzen mumluk

Eğer daha küçük bir obje arayışı içindeyseniz vazoları ve geniş ağızlı bardakları kullanabilirsiniz. İçerisine farklı objelerde koyabilirsiniz.

03. Rustik kavanları deneyin

Rustik kavanoz

Vazo alternatifi olarak rustik görünüme sahip bir kavanoz tasarlayabilirsiniz. Kavanozun kapak kısmına kağıt kurdele ya da kumaş kurdele ile fiyonk atın. hem ev bütçesine katkıda bulunun hem de dekoratif objeler ile evinizin havasını değiştirin.

Yorum Yazın