Deri Bebek Ayakkabısı Nasıl YapılırKonu İçeriği

Deri bebek ayakkabısı yapımı

Anne ve babaların en değerlileri bebekleridir. Onlar için her zaman her şeyin en iyisini isterler. Bebeklerin kıyafetleri ve ayakkabıları için de aynı özeni gösterirler. Bebeğiniz için kendiniz bir ayakkabısı dikmek istiyorsanız. Yapımı sizi fazla zorlamayacak bu bebek ayakkabısını yapabilirsiniz.

Bebek ayakkabıları hem çok şirindir hemde oldukça küçüktür. Bebek ayakkabılarının evde ve dışarıda giyilmek üzere iki çeşidi vardır. Hem erkek bebekler hemde kız bebekler için birbirinden güzel ayakkabı modelleri vardır. Evde bebeklere giydirmek için bebek botları yapabileceğiniz gibi hazır ayakkabılar da alarak kullanabilirsiniz. Bebeğinize kendiniz bir ayakkabı yapmak istiyorsanız bu ayakkabıyı deriden yapabilirsiniz.

Deri bebek ayakkabısı yapımı malzemeleri

  • Turuncu Deri
  • Kahverenği Keçe
  • İğne
  • İplik
  • Ayakkabı İpleri

Deri bebek ayakkabısı nasıl yapılır?

01. Kalıbı çıkarın

bebek ayakkabısıderi bebek ayakkabısı


Bebeğinizin ayak ölçüsüne göre ayakkabı arka kısmı ve ön kısmını deri parçasına çizin. Ayakkabının alt kısmı için keçe parçası kullanın. Çizdiğiniz bu parçaları dikkatlice kesin.

02. Taban ile üst kısmı dikin

deri bebek ayakkabısı yapımı

Taban kısmında kullanacağınız deri parçası ile üst kısmında kullanacağımız deri parçasını dikin. Dikme işlemini dikiş makinesi kullanarak da yapabilirsiniz.

03. Arka kısmı dikin

deri bebek botu

Ayakkabının arka kısmı için kestiğiniz deri parçasını dikin. Böylelikle deri ayakkabının büyük kısmı tamamlanmış olacaktır.

04. Süsleyin

deri ayakkabı

Ayakkabı bağcıkları için delikler açın. Bu deliklerden ayakkabı iplerini geçirin. kız bebek ayakkabısı yapıyorsanız küçük bir çiçek de eklemeyi unutmayın. Eğer erkek bebek için bir ayakkabı yapıyorsanız ise araba yaması dikebilirsiniz.

deri ayakkabı dikimi

Deriden bebek ayakkabısı yapımını nasıl buldunuz?

Yorum Yazın