Deri Bileklik YapımıKonu İçeriği

Deri bileklik nasıl yapılır?

Takı takmak sizin için sıradan bir durum değilse, sadece süslenmek için değil ayrıca kendinizi de farklı ve ön planda hissetmek için kullanıyorsanız sizi böyle alalım. Takıları elbiselere değilde, elbiseleri takılara uyum sağlamak için seçiyorsanız takılara fazla düşkünsünüz demektir. O zaman elbiseleriniz için farklı takılar almak yerine buları evde kendiniz de tasarlayabilirsiniz.

El yapımı takıların gerçeklerinden çokta farkı yoktur. El yapımı takılar farklı malzemelerden yapılabilmektedir. Deri takılar, boncuklu takılar, hasır ip ile takılar ve daha bir çok takı yapabilirsiniz. Zincirli Takılar, Taşlı takılar gibi farklı malzemeleri de kullanabilirsiniz. İsterseniz de takı yaparak sevdiklerinize hediye edebilir, isterseniz de satarak bütçenize ufakta olsa katkıda bulunabilirsiniz.

Deri bileklik yapımı malzemeleri

  • Deri Süet
  • İnce Deri İp
  • İp
  • Makas
  • Tutkal veya Silikon Tabancası
  • Dikiş İğnesi
  • Süs (Çiçek Modeli)

deri bileklik dikimi


Deri bileklik yapımı ve aşamaları

01. Süet deri üzerine süsleri dikin

deri bileklik nasıl yapılır

Bileğinizin kalınlığına göre Süet deriyi kesin. Süet derinin üzerine süsleri iğne iplik ile dikin. Deri süetin baş kısmına büyük bir düğme ekleyin. Bu düğme bilekliğin birleştirme noktası olacak.

02. İnce deri ipi bilekliğe sarın

deri bileklik süslemederi takı

İnce deri ipi bilekliğe en baş kısımdan başlayarak sırayla diğer süsler arasında düğüm atarak ilerleyin. Bu  işlemi tüm bileklik boyunca devam edin. deri ipin son kısmını büyük düğmenin olduğu yere tutkal ya da silikon tabancası ile sabitleyin.

03. Kullanmaya hazır

deri bileklik süsleme

Bilekliğin diğer ucunu yuvarlak biçimde deri ip yapın.

deri bileklik

Deri bileklik ile ilgili bu yazımızı nasıl buldunuz? Beğendiniz mi?

Yorum Yazın