Deri Cep Telefonu Kılıfı Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Deri cep telefonu kılıfı

Cep telefonu kılıfı nasıl yapılır?, Telefon kılıfı yapımı, Deri telefon kılıfı yapımı gibi sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Eski telefon kılıfını kullanmaktan sıkıldıysanız ve yepyeni bir telefon kılıfı almak için yeterli bütçeniz yok ise deri cep telefonu kılıfı tam size göre.

Günümüzde artık herkesin elinde bir cep telefonu var. Yedisinden yetmişine herkesin elinde bir akıllı telefon görmek mümkün. Fiyatlarınında pek ucuz olduğu söylenemez bu yüzden uzun bir kullanım için zarar görmemeleri gerekli. Piyasada yüzlerce çeşitte, rengarenk, farklı modellerde pek çok telefon kılıfı bulunmaktadır. Fakat sizde kendi evinizde deri telefon kılını yapmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit birkaç işlem.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Kullanılmayan deri parçaları,
  • Tükenmez kalem,
  • Delgeç,
  • Makas,
  • Cetvel,
  • Ataç.

telefon kılıfı


Kılıf nasıl yapılır?

Telefonunuz boyunu ölçüp deri parçasını kesin. Deriyi telefonun boyundan 1 cm daha geniş kesin çünkü delme işleminde deri parçası biraz daha daralacaktır. İsterseniz de farklı deri parçalarını kullanarak ön ve arka tarafı için farklı renkler tercih edebilirsiniz.

telefon kılıfı 1

Telefonunuzu içine koymak için iki adet dikdörtgen biçiminde deri parçasını kestikten sonra dikiş işleminde kullanmak için yarım cm eninde şerit kesin. Şerit uzunluğunu 40 ile 50 cm arasında tercih ediniz.

telefon kılıfı yapımı

İki adet dikdörtgen biçimindeki deri parçasını ataç yardımı ile üst üste koyun ve dikkatlice sabitleyin. Delgeç yardımı ile sabitleme yaptığınız deri parçalarını dikkatlice delin. Delme işlemini deri parçasının üç kenarında uygulayın.

telefon kılıfı yapımı 1 telefon kılıfı nasıl

Şerit parçalarını deliklerden tek tek geçirin. İsterseniz farklı örme modelleriyle de telefon kabınızı dikebilirsiniz. Deri şerit parçasının tamamını telefon kılıfına geçirdiğinizde telefon kalıbınız tamamlanmış olacaktır.

telefon kılıfı deri deri cep telefon telefon deri kılıfı

Ayrıca farklı bir deri parçasından çiçek yaparak telefon kılınıza dikebilir ve oldukça farklı ve orijinal bir tasarım elde edebilirsiniz.

telefon kılıfı 3

Peçete Yapıştırma Tekniği İle Vazo Süsleme incelediniz mi?

Yorum Yazın