Derya Baykal Bebek Panço Örgü ModelleriKonu İçeriği

Derya Baykal Bebek Panço Örgü Modelleri

Özellikle ev hanımlarının severek izlediği Derya Baykal programlarında birçok örgü modelinin anlatımı hakkında da bilgi veriyor. Kazak, yelek, şal, atık, bere gibi örgü modelleri hakkında izleyenlere güzel örnekler sunan Derya Baykal Bebek Panço Örgü Modelleri hakkında da onlarca örnek gösterdi. Annelerin, anne adaylarının severek yaptıkları bu modeller hakkında siz de bilgi sahibi olmak, siz de çocuğunuz ya da bebeğiniz için örmek ister misiniz? İşte Derya Baykal tarafından verilen şık ve güzel panço modeli örneklerini biz de sizler için derledik. Galerimizde onlarca örgü modeli bulabilir, onlardan ilham alarak siz de bebeğinize güzel pançolar örebilirsiniz. Biz size şimdilik sadece bir modelden bahsedeceğiz. Daha fazlası resim galerimiz içinde sizi bekliyor.

Derya Baykal Bebek Panço Örgü Yapılışı

Derya Baykal Bebek Panço Örgü Modelleri yapılışı programda oldukça pratik bir şekilde anlatılıyor. Biz de örgü meraklıları için bir tanesinin anlatımını hazırladık. İstediğiniz renkte örebileceğiniz bu pançonun yapımına yakadan başlıyoruz. 98 ilmek atarak, önce çift ters lastik örüyoruz. Lastiğimiz 5 cm kadar olduğunda haroşa örgü ile devam ediyoruz. 5 cm de haroşa örüyoruz. Daha sonra iki ilmek birlikte alıyor,  bir ilmek doluyoruz. Burada kalan boşluklardan kordon geçireceğiz. Bu işlemin ardından da 49 ilmeğe ip geçiriyor ve şişten çıkartarak bekletiyoruz. Kalan 49  ilmekten 24’ünü düz örüyoruz. Diğer ilmekleri ise bir doluyor bir düz örüyoruz. Arka sıraya geldiğimizde şişimizde 51 ilmek oluyor. Burada hiç arttırmadan örgüye devam ediyoruz. Yeniden ön sıraya geçiyoruz ve 25 ilmek düz, sonra bir ilmek dolayıp bir örüyoruz, bir ilmek daha doluyoruz. Yani şişimizde 53 ilmek oluyor. Bundan sonra örgümüze düz devam ediyoruz. 6 sırada bir 5 ilmek arttırarak örgümüzü tamamlıyoruz.


Derya Baykal Bebek Panço Örgü Modelleri yapılışı sırasında bıraktığımız 49 ilmeğe de aynı adımları uyguladıktan sonra örgümüzü bitiriyoruz. İşte bu kadar kolay. Bebeğinize, çocuğunuza, ya da sevdiklerinize kolaylıkla bu modeli yapabilir, onları serin havalarda şık bir panço ile süsleyebilirsiniz.

Yorum Yazın