Dokuz Kenarlı Yıldız Lif Modeli ve Yapımı



Konu İçeriği

Dokuz kenarlı yıldız lif modeli nasıl yapılır?

Evlenme çağına gelmiş birçok kişinin çeyizinde olmazsa olmazlardan biriside lif ve örgü modelleridir. Günümüzde artık eskisi kadar örme lif yapılmamaktadır. Lif modelleri ve lif yapımı bayanların her zaman merak ettikleri konular arasında yerini almaktadır. Yapılması bilen kişiler için oldukça basit olan lifleri sizlerde artık bu yöntemle kolaylıkla yapabilirsiniz. Banyoda kullanmak üzere ya da kızınızın çeyizi için farklı lif modelleri yapabilirsiniz. Kalpli, güllü, papatyalı, hayvan desenli, kolay örülen ve zor örülen modellerden kendi zevkinize ve tercihinize göre birçok alternatiften birisini tercih edebilirsiniz.

Lif örmek için iki tane alternatifiniz var bunlardan ilki tığ ile lif örme yöntemi ikincisi ise şiş ile örme yöntemi. Daha sıkı bir lif istiyorsanız tığ tercih ediniz ama normal bir sıklıkta örme işlemi tercih ederseniz ise şiş kullanabilirsiniz. Daha önce lif yapmamış ve lif yapmak isteyen tüm bayanlar ve kızlar kendi el becerisine uygun bir modelle başlangıç yapabilir.

Lif örmek için akla gelebilecek bütün renk tonlarını tercih edebilirsiniz. Çocukları ve bebekleri genellikle banyo yaptırmak birçok insan için büyük bir sorundur. Bu durum ebeveynler için belli bir zaman sonra işkence haline gelmektedir. Bu gibi durumları ortadan kaldırmak için hayvan desenli lif modellerini tercih edebilirsiniz. Hayvan desenli lif modelleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında kedi, köpek, fil, balık, kuş, civciv, gibi birçok alternatiften birisini tercih edebilirsiniz. Mesele Horoz Desenli Lif Modelleri adlı yazımızı okuyabilirsiniz.


İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Beyaz lif ipi,
  • Mavi lif ipi,
  • Lacivert lif ipi,
  • Yeşil lif ipi,
  • Tığ.

Dokuz kenarlı yıldız lif modeli yapımı

İlk olarak beyaz lif ipi kullanarak on zincirden halka oluşturun. Daha sonra ise oluşturduğunuz halkanın etrafına bir halka daha oluşturun. Bu işlemi dört halka oluşana kadar devam edin.

lif 2

Dört sıra halkayı tamamladıktan sonra ise yirmi zincir yaparak en büyük halkanın etrafına dikin. Toplamda dokuz tane yirmi zincirli bölüm oluşturacaksınız.

lif yap

Oluşturduğunuz dokuz bölümün çevresini sık iğne ile örün.

yııldız lif yapımı

Örme işleminin üçüncü sırasında farklı bir renk kullanabilirsiniz. İsterseniz de aynı renkle devam edebilirsiniz.

lis nasıl yapılır

Farklı bir renk ip tercih ederseniz tercih ettiğiniz renkte 6 ile 7 sıra daha örmeye devam edin. Daha fazla ya da daha az örme işlemi yapabilirsiniz.

lif nasıl örülür

Lifin uç kısımlarından katlayarak dikiniz. Sizde evde el yapımı harika bir life sahip olabilirsiniz.

lif yapımı

Farklı lif modelleri için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz…

yıldız modelli lif lif yapımı kolay doku kenarlı lif modeli el yapımı lif modelleri yııldız lif lifler lif lif 1

Yorum Yazın