Düğüm Atma Tekniği İle Bileklik YapımıKonu İçeriği

Düğüm atma tekniği ile bileklik nasıl yapılır?

Kadınlar takıları küçük yaşlarından itibaren kullanmaya başlarlar. Zamanla takılar kadınlar için bir aksesuar olmaktan daha çok bir ihtiyaç olmaya başlar. Her giydikleri kıyafete ayrı bir takı tasarlayarak şıklıklarını her zaman korurlar. Oldukça farklı tasarımlara ve modellere sahip olan bileklikler ile modanın gerisinde kalmayacaksınız. Yapması oldukça basit olan ve kendi zevkinize göre renklerde kullanabileceğiniz bileklikler ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Düğüm atma tekniği ile bileklik yapımı hep oldukça basit hemde boş zamanlarınızı değerlendirmenin güzel bir yoludur. Bileklik yapımında kullanacağınız malzeme ise her gün kullandığınız ayakkabıların ipleri ve birkaç basit malzeme. Ayakkabı bağcığı kullanmak istemiyorsanız farklı alternatiflerden birisini tercih edebilirsiniz. Makrome ya da kalın pamuklu ipte tercih edebilirsiniz.

İsterseniz de arkadaşınıza hediye etmek için Kalpli Dostluk Bilekliği Örme Nasıl Yapılır? adlı yazımızı ya da Renkli Örgü Bileklik Yapımı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.


Hem kolye hemde bileklik yapmak istiyorsanız ise Boncuklardan Bileklik ve Küpe Yapımı adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İhtiyacımız olan malzemeler:

  • Ayakkabı ipi,
  • Bileklik aparatı,
  • Dikiş iğnesi,
  • Makas,
  • Dikiş ipi.

Düğüm atma ile bileklik yapımı

İlk olarak bilek ölçünüzü alarak bilekliğin yapımına başlamalısınız.

düğüm bileklik yapımı

Bileğinizin genişliğini ölçtükten sonra bilek uzunluğunuzun yaklaşık iki katı kadar uzunlukta ipi ikiye katlayın. İpin kesik iki ucunu bantla birleştirin. Bu iplerden her bileklik için toplamda iki adet yapın.

düğüm bileklik

Yaptığınız her ipi resimde görüldüğü gibi şekillendirin. Doğru şekli vermek biraz zaman alabilir ama birkaç denemeden sonra ise daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Aşağıda yapılan düğümleme tekniğine dikkat edin. İpleri fazla sıkmamaya özen gösterin.

düğüm bileklik bileklik yapılışı

En son olarak bilekliğin uç kısımlarını renkli ipler ile sıkıca bağlayın.

bileklik yapımı bileklik

Yorum Yazın