El Yapımı Deri Çanta Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

El yapımı deri çanta nasıl yapılır?

Mükemmel kıyafetlerinizi tamamlamak için bir çantaya mı ihtiyacınız var? Kolay bir şekilde hiç bir dikiş beceriniz olmadan el yapımı deri zarf çanta yapımını sizlere anlatacağız. Kendin yap projemiz olan deri çanta yapımı ile muhteşem zarf şeklinde çantanızı günlük kıyafet kombin tamamlayıcısı olarak kullanabilirsiniz.

Tüm yapmanız gereken, sağlam bir deri parçası, delik delme, düğme çıtçıtı ve bazı bir kaç vida ile mükemmel tasarımlı ve bir o kadar da şık deri çanta yapacağız. Bu muhteşem el yapımı deri çanta ile sahip olduğunuz her kıyafet için harika aksesuarlar yapabilirsiniz.

Deri çanta yapımı olan DIY projesinin anlatımına geçmeden önce hep birlikte ilk olarak bize lazım olan gerekli malzeme listesine bir göz atalım.


Nelere ihtiyacımız var:

  • Sert deri
  • Deri delgeç
  • Düğme çıtçıtı
  • Makas
  • Cetvel

Deri çanta Yapımı Aşama 1

Deri çanta nasıl yapılır?

Adım 1

Deri parçasını 38×38 bir parça keserek kare yapın. Bunu iki tarafından birini kısaltarak dikdörtgen yapmak için değiştirebilirsiniz.

Deri çanta Yapımı Aşama 2

Adım 2

Kare kestiğimiz deri parçasını karşılamak için yaklaşık olarak 2,5 cm üst üste gelecek şekilde iki karşıt köşeleri katlayın. Onları aşağıya doğru katlayın ve preslemek için parmaklarınızla aşağıya yumuşatarak kat bir kırışık oluşturun. Sonra tekrar kare yapmak için deriyi açarak diğer iki karşıt köşeleri içinde aynı işlemi uygulayın.

Deri çanta Yapımı Aşama 3 Deri çanta Yapımı Aşama 4 Deri çanta Yapımı Aşama 5

Aşama 3

Eğer katlama hatlarının iki deri kenarlarının buluştuğu noktaya bakarsanız, onların birbiri üzerinde çapraz olduğunu göreceksiniz. Kenar köşe kısımlarına çentik oluşturmak için bir araya geldiği noktaya kadar makas yardımı ile kesin. Dört tarafa bu işlemi uygulayın.

Deri çanta Yapımı Aşama 6

Aşama 4

Çentikleri kestiğiniz köşelere üst üste iki karşıt köşeyi katlayın. Sonrada diğer ikisini kapsayan üçüncü köşeyi katlayın. Çünkü tüm çentikler birlikte iyi oturmalı.

Deri çanta Yapımı Aşama 7

Aşama 5

Delgeç’i her üç katladığını köşelere yerleştirerek hepsine aynı anda delik açın. Deliği düğme damızlığı boyunda ayarlayın ve tüm katmanlara düğme damızlık vidalayın.

Deri çanta Yapımı Aşama 8

Aşama 6

Üst üçgenin kenarları boyunca iki kenar noktaları işaretlemek için bir şiş yada makasın sivri ucunu kullanın. Sıkıcı aracılığı ile basın altındaki deri katmanına ulaşmak için işaretlenen bütün bu noktaları delgeç yardımı ile delikler açın hepsini yapmanız gerekir. ve daha sonra onları bir arada tutmak için katmanlara düğme çıtçıtı vida takın.

Deri çanta Yapımı Aşama 9 Deri çanta Yapımı Aşama 10 Deri çanta Yapımı Aşama 11 Deri çanta Yapımı Aşama 12 Deri çanta Yapımı Aşama 13

Aşama 7

Kalan köşeyi katlayın ve buluştuğu noktada orta damızlık bir delik açın. Yerinde tutmak için saplamanın topa ucunun üzerine delik itin.

Deri çanta Yapımı Aşama 14

Deri çanta yapımı projesinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Hepinize şimdiden kolay gelsin bir başka projede görüşmek üzere.

Deri çanta Yapımı Aşama Son Hali 1 Deri çanta Yapımı Aşama Son Hali 2

Bir diğer konumuzda sizlere Dergi ve Kitap Tutucu Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda kitap tutucu yapımı hakkında detaylı bilgiler vermiştik.

Yorum Yazın