Elti Eltiye Küstü Havlu Kenarı Modelleri Ve YapımıKonu İçeriği

Elti Eltiye Küstü Havlu Kenarı Modelleri

Adı biraz garip olsa da örmesi eğlenceli ve kolay bir havlu kenarı modeli ile yine sizlerleyiz. Elti eltiye küstü havlu kenarı modelleri ve yapımı nasıl olur öğrenmek isteyenler için bu modeli anlattık. Eskiden daha çok tercih edilse de günümüzde sadece çeyiz için kullanılan havlu kenarı modellerinin hala meraklıları var. Özellikle el işi pazarlarında çok sık rastladığınız bu modeli kendiniz de evinizde denemek ister misiniz? O halde yazımızı okumaya devam edin. Çünkü bu modelin yapılışını en detaylı şekilde burada bulacaksınız.

Elti Eltiye Küstü Havlu Kenarı Modelleri Nasıl Yapılır?

Elti eltiye küstü havlu kenarı modelleri ve yapımı aslında görüntüsüne göre çok daha basittir. Görünümü oldukça karmaşık olan bu modeli bizim anlatımımızın ardından kolaylıkla yapabileceksiniz. İsterseniz hemen malzemelere geçelim ve modeli anlatalım. Havlu kenarı için uygun renkte ip ve 1,5 ya da 2 numara tığ. Üç sıradan oluşan bu havlu kenarı modelini istediğiniz uzunlukta örmeniz mümkün.


Havlu kenarına 9 zincir çekip, halka şeklinde birleştirerek başlıyoruz. Daha sonra üç zincir çekiyor, ardından içini tırabzanla dolduruyoruz. Halkanın içerisinde 13 tırabzan olması şart. İkinci sıraya geçtiğimizde ise 4 zincir çekip bir tırabzan yapıyoruz. Sonrasında bir zincir bir tırabzan olacak şekilde devam ediyoruz. Bir üst sıraya geldiğimizde ise bir boşluğa bir tırabzan yapıyor, tekrar üç zincir çekip battıktan sonra o alan boşluğa altı tırabzan yapıyoruz. Bir sıra boş bırakıyor ve sık iğne yaptıktan sonra yine aynı örneğe devam ediyoruz. Bu şekilde 5 yaprak yapıp modeli tamamlıyoruz. Daha sonra 7 zincir çekiyor ve sıranın sonuna kadar sık iğne yapıyoruz. Ardından ikinci modeli yapmaya başlıyoruz. Yarım ay şeklinde kalan kısma tırabzan yaparak dolduruyoruz. İkinci modelde farklı bir renge geçeceğiz. İşte Elti eltiye küstü havlu kenarı modelleri ve yapımı bu kadar basit. Satın almak yerine artık evde kolaylıkla kendiniz yapabilirsiniz. Çeyiziniz için ya da satmak için harika bir model olduğundan emin olun.

Yorum Yazın