En İyi Banyo Dekorasyonu FikirleriKonu İçeriği

En İyi Banyo Dekorasyonu Fikirleri

Herkes evinde rahatça duş alabileceği harika bir banyosu olsun ister. Ancak istediği değişiklikleri yapmanın zor olduğunu düşünerek bu fikri erteler. Siz de yazımızda belirteceğimiz birkaç basit adımı atarak Banyo Dekorasyonu hakkındaki düşüncelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Banyo dekorasyonu

Öncelikle banyonuzun nasıl bir görünüme sahip olmasını istediğinizi düşünmelisiniz. Daha sonra banyonuzun metre ölçülerine ve fiziki durumuna göre seçim yapmanız gerekiyor. İsterseniz yeni başlayacağınız gün için hazırlık yapmak, isterseniz iş hayatında geçirdiğiniz günün stresini atmak için yenilik yapın. Düşüncelerinizi hayata geçirebilmeniz adına banyo dekorasyonu hakkında sizlere araştırdığımız en iyi fikirleri sunuyoruz.


ferah banyo

Ferahlığı ön planda tutun

Banyoda duş almak herkes için rahatlatıcı bir etki oluşturur. Bu rahatlamayı sonuna kadar yaşamak istiyorsanız banyonuzda ferahlığı ön planda tutun. Eğer banyonuzdaki lavabo boyutları büyük ise minimalist bir opsiyona yönelebilirsiniz. Ayrıca banyonuzda geniş ve büyük dolaplar yerine küçük ama kullanışlı, lavabonuzun üzerinde duvara monte edilen seçenekleri tercih etmelisiniz. Ferah bir mekanda duş almak sizi ekstra rahatlatacaktır.

banyo duvar kağıdı

Banyo Duvar Kağıdı Kullanın

Banyonuza çok farklı bir hava katmak ve güzel bir etki oluşturmak istiyorsanız banyo duvar kağıdı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle doğa resimleri bulunan 3 boyutlu duvar kağıtları kullanmanız farklı bir duş deneyimi yaşatacaktır. Yüksekten dökülen bir şelale manzarası altında duş almak size farklı hissettirecektir.

Yeni Duş Akabini

Yeni ve Modern Duşakabin Modelleri Deneyin

Uzun zamandır evinizde eski bir duşakabin kullanıyorsanız veya banyonuzda küvet varsa yeni duşakabin modelleri denemenizi öneriyoruz. Çünkü gelişen teknoloji ile birlikte yeni duşakabinleri sizlere birçok özellik sunuyor. İçerisinde masaj yapma özelliği bulunandan tutun, radyo bulunanlara kadar birçok seçenek sunuluyor. Banyonuzdaki yeri ve özellikleri iyi planlanmış duşakabinleri banyonuzu oldukça geniş gösterecek ve size kolaylık sağlayacaktır. Özellikle banyonuza farklı bir hava katmak istiyorsanız yarım duvar duşakabin modelleri kullanmanızı öneriyoruz.

Küvet

Küvetinizi Değiştirin

Birçok evde banyo dekorasyonu denilince hemen küvetler akla gelmektedir. Özellikle filmlerde gördüğümüz gibi içerisi su ile doldurulmuş bir küvette köpük banyosu yapmak birçok kişinin hayalinde yer alıyor. Ancak gerçek hayata baktığımızda çoğu zaman küvetimizi su ile doldurup uzun uzun banyo yapma imkânımız bulunmuyor. Bu nedenle eğer banyonuzda küvet bulunuyorsa kaldırıp yerine modern ve kullanışlı duşakabin tercih edebilirsiniz. Hobistil ekibi olarak biz de küvet yerine birçok özellik sunan duşakabin tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Yine de küvetten vazgeçemiyorsanız resimde olduğu gibi modern küvet seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

banyo karo modelleri

Banyo Karolarınızı Sade Seçin

Beyaz renkli klasik banyo karoları hala en çok tercih edilen seçenek olma özelliğini koruyor. Son dönemde birçok faklı modelde ve renkte banyo karoları çıkmış olsa da, temizliğin ve ferahlığın rengi olan beyaz modeller bir adım önde görünüyor.

banyo aydınlatması

Aydınlık Bir Banyonuz Olsun

Bahsetmiş olduğumuz bütün fikirleri ön plana çıkaran etken banyonuzun aydınlatılmasıdır. Farklı renk seçeneklerinde ışıklar tercih edebileceğiniz gibi beyaz renkli led aydınlatmalar kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

sade banyo modelleri

Sadelikten Ödün Vermeyin

Son dönemde banyo dekorasyonu denilince en çok sade tasarımlar ön plana çıkıyor. Çünkü sade bir banyo size  hem geniş bir ortam sunacak hem de ferahlık verecektir. Özellikle duşakabini kullanıyorsanız genişliğin ve şeffaflığın ön plana çıkması için camdan yapılan sade modelleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki konumuzda,  Evde Yetiştirebileceğiniz Saksı Çiçekleri ve Çiçek Bakımı ile ilgili bilgileri sizinle paylaşmıştık

Yorum Yazın