En Trend İğne Oyası Modelleri


En Trend İğne Oyası Modelleri

Bayanların evlerinde oturdukları yerde yaptıkları el işlerinden bir tanesi olan iğne oyası modelleri her yıl değişen moda ile birlikte değişmektedir. Bayanlar bu modelleri evlerinde oturdukları yerden yapabilmektedir. Ancak sık sık model bulmakta zorlanan bayanlar için sitemizde yayınlanmakta olan farklı oya modellerini inceleyebilmek mümkündür.

Özellikle tesettürlü bayanların ev ortamlarında tercih ettikleri eşarpların kenarlarına işlenen ve yapımı da oldukça basit olan bu el işi oya modellerini işlerken hem zevk alacak hem de yeni modeller ile çok şık tasarımlar ortaya çıkaracaksınız.

iğne oyası modelleri

Firkete Süpürge Oyası Yapımı

Tarih olarak ülkemiz üzerinde çok eski bir geçmişi bulunan süpürge oyaları yapımı çok basit olan ve oldukça şık bir görünümü olan el işidir. Özellikle evlenecek kızları olan anneler bu oya modellerini eşarpların kenarlarına işleyerek çeyiz için farklı farklı modeller oluşturabilirler.

Türk gelenekleri içerisinde el işi anlamında çok eski bir tarihi olan bu oyalar, eşarpların kenarlarına işlenerek kadınların çok daha şık bir şekilde örtünmelerini sağlarlar. Oya dendiği zaman akla ilk olarak dantel ve iğne oyası gibi seçenekler gelmektedir. İşte bu öne çıkan modeller arasında olan firketeli iğne oyaları oldukça kolay yapımları nedeni ile sıklık ile tercih edilmektedir.

Firketeli İğne Oyası Modelleri Ve Yapılışları

Şık görünümleri ve düzgün görünümleri ile bayanlar tarafından sıklık ile tercih edilen firketeli iğne oyası çeşitleri yapımları da oldukça kolay olan modellerdendir. Bu modelleri yaparken bir adet firkete, iğ ve bir adet makasınız olması yeterlidir. Bu iğne oyası modelinde, aslında biraz da bayanların hayal dünyaları ve üretim yetenekleri devreye girmektedir.

Ancak genel olarak üretimde yuvarlak modeller tercih edilmektedir. Bayanlar bu modelleri tasarlarken içlerine boncuk gibi alternatifler de katabilirler. Bu modelleri ve daha birçok farklı iğne oyası modelini sitemize giriş yaparak inceleyebilirsiniz. Ve ayrıca süpürge şeklinde yapılabilen firkete oyası seçeneklerini de resimli olarak inceleyebilirsiniz. Sizler de süpürge modeli firketeli iğne oyası modelleri yapmak istiyorsanız ve farklı modeller arıyorsanız sitemiz üzerinden deneyebileceğiniz onlarca farklı modele erişim sağlayabilirsiniz.

 Yorum Yazın