En Yeni El İşi Lif Modelleri


En Yeni El İşi Lif Modelleri

Sizler de takdir edersiniz ki el işlerinden en kolayı ve yapması eğlenceli olanı el işi lif modelleri seçenekleridir. Hem çok farklı modeller çıkarabilmek mümkünken hem de çok kısa bir zamanda bitirilebilmektedir. Bu lif modellerini sakallı ipten yapmak çok daha eğlenceli ve gösterişli modeller çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Bu ip seçeneği ile işlemiş olduğunuz liflerin en önemli özelliği yumuşak olmalarıdır. Bebekleri rahatsız etmemesi açısından da küçük çocuklar için de sakallı ipten yapılan lifler tercih edilmektedir. Hatta bu lif modellerini ise kese şeklinde yaparak çok daha rahat kullanılmasını sağlayabilirsiniz.

Sakallı İp İle lif Yapılışı

Sakallı ipler hemen her ip ve örgü malzemesi satışı yapan tuhafiyelerde satılmaktadır. Ayrıca çok tercih edilen bir ip seçeneği olduğu için de renk yelpazesi de oldukça geniştir. Sakallı ip ile yapılan örgü modelleri içerisinde en başta lif modelleri bulunmaktadır. Ayrıca sakallı ipin yanında düz renk örgü ipi de kullanarak iki ip ile çok farklı el işi lif modelleri seçenekleri oluşturabilirsiniz.

Bizler sizler için bu ip çeşidi ile yapılmakta olan sakallı ip çeşitlerini derledik. Sizler de sayfamıza giriş yaparak bu lif çeşitlerini resimleri aracılığı ile kolayca öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda öğrenmiş olduğunuz bu modellerin içerisine sizlere de farklı motifler katabilirsiniz.

Tığ İle Yapılan El İşi Lif Modelleri

lif modellerine olan ilgi geçmişten günümüze özellikle kızları olan anneler tarafından olan ilgi gittikçe artmıştır. Kızlarına çeyiz hazırlarken bol miktarda lif örgüsü yapan bayanlar, birbirinden farklı tığ işi lif modelleri seçeneklerine sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.

Hem anlatımlı hem de resimli olarak anlatılan bu lif çeşitlerinden en zahmetlisi ancak e gösterişlisi şüphesiz ki içerisinde tığ işi de bulunan tüylü lif türüdür. Bu lif türünde öncelikle yapmak istediğiniz motifi tığ ile öreceksiniz. Ardından da beyaz yahut istediğiniz renkte sakallı ip ile ördüğünüz kısmı önceden yapmış olduğunuz tığ işi ile birleştireceksiniz. Sizler de bu işi yaptıktan sonra anlayacaksınız ki sitemizden bakmış olduğunuz tığ işi lif modelleri oldukça gösterişlidir.

 Yorum Yazın