En Yeni Örgü Bere ModelleriKonu İçeriği

Örgü bere modelleri

Kış aylarında bere kullanımı oldukça yaygındır. Özellikle örgü bereler tercih edilir ki yünün yumuşak dokunuşunu hissedebilelim. Malum soğuk hava koşulları sebebiyle ısıtacak giysilere ihtiyacımız var. Ancak bere kullanımının tek avantajı bizleri soğuktan koruyabilmeleri değil.

Bere ile bakımlı ve şık görüntü

Bayanların örgü bere kullanma sebeplerinin arasında ve hatta ikinci planda yatıp da önemli bir kullanım sebebi olan, saç dağınıklığını ve yağlanmayı gizleme yatar. Bayanların her zaman şık ve bakımlı olması beklenir. Beklenmesine beklenir ama her zaman kendimize gereken bakım için zaman ayıramayabiliriz. Gayet doğal olan bu durumu dışarıdaki insanlara da yansıtmak istemeyiz. O zaman kış aylarındaysak ve saçlarımızı yıkayamadığımız için yağlı bir saç görünümüne sahipsek işimiz kolay. Tabi bir de iç mekana girmeyeceksek.

ayicikli-bere


Dış mekanlarda acil bir işimiz varsa saçlarımıza şekil vermeye veya yağlıysa hemen yıkamak için banyoya koşmamıza gerek yok. Kışın fırsatlarından biri olarak bere önümüze çıktı bile. Tak kafana bereni hem sıcacık gez hem de gizlemek istediğin eksikleri kapat, hepsi bu.

Çeşit çeşit bereler tasarlayın

farkli-tasarim-bere

Bere yapılışı o kadar basittir ki örgüye yeni başlayan biri, bir hadi bilmedin en fazla iki gün içerisinde bereyi örmüş ve kafasına takmış olur. Zaten ilk berenizi yaptıktan sonra o kadar çok örgü modelleri ile karşılaşacaksınız ki kendinize yaptığınız berelerin sayısı artacak ve artık çevrenizdekilere hediye etmeye başlayacaksınız.

Zaman içerisinde gördüğünüz örgü bere modelleri ile yetinmeyip farklı modelleri bir araya getirip kombinleme hevesine kapılacaksınız. İşte o zaman kendi dizaynlarınız ortaya çıkacak. İşin en heyecan verici yanı da bu olsa gerek.

bere

En basit ve en şık erkek beresi modeli

Bu erkek beresi modeli yeni başlayanlar için rahatlıkla tercih edilebilir. Örülmesi aşamasında sadece düz örgü ve lastik örgü teknikleri kullanılır. Çok şık bir bere olması sebebiyle bu konuda tecrübeli olsanız bile tercih edebileceğiniz bir modeldir.

Kullanacağınız ipin kalınlığına göre ilmek sayınızın da değişeceği için baş çevre çapının ölçüsünü vereceğiz. Normal ebatlarda bir erkek beresi için 55 cm örgü yeterlidir. Tavsiye edeceğimiz şiş numarası 4.5 numara olup, ip ise ANCHOR “Mira” El Örgü İpliği (%75 Akrilik, %25 Yün) olacaktır.

Lastik kısmını ise bir ters bir düz şekilde oluşturmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yazın