Erkek Bebek Örgü Şapka Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

Erkek Bebek Örgü Şapka Modelleri ve Yapılışı

Erkek anneleri için yararlı olacak bir yazı hazırladık. Ailenize gelecek yeni bireyin erkek olduğunu öğrendiniz ve hemen örgü örmeye başladıysanız sizlere fikir verecek harika modeller sıraladık. Çocuğunuz doğmadan onun için şapka ve bere örebilirsiniz. Erkek şapka modelleri yapılışı konusunda aşağıda örnek bir yazı bulabilirsiniz. Erkek bebek anneleri için hoş ve farklı örneklere galerimizde yer verdik. Gerek güneşin zararlı ışınlarından korumak gerekse onları sıcak tutmak için taktığımız şapkalar bebeklere ayrı bir sevimlilik katıyor. Sayfamızda annelere fikir verecek zengin şapka örneği modellerine yer verdik. Basit bir modelin yapımını ise aşağıda anlattık.

Erkek Bebek Şapkaları

El örgüsü şapka ve bere deyince akla ilk olarak kız çocukları geliyor. Kız çocukları için yapılan şapkalar kadar albenili olmasa da erkek bebekler içinde birbirinden güzel modeller bulunuyor. Daha sade ve hareketsiz olan erkek bebek şapka modelleri genelde hayvan figürleriyle hareketlendiriliyor. Tığ örgüsünden anlayan tüm kadınların kolaylıkla yapabileceği modelleri sizler için galerimizde sıraladık. Yapımı kolay bu bere modellerini farklı renk ve figürlerle deneyebilirsiniz.


Kolay Erkek Çocuk Şapka Modeli Yapımı

Yapımı son derece kolay olan bu modeli keyifle örebilirsiniz. Farklı renk iplerle yaparak daha hoş görünümler elde edebilirsiniz. Biz kırmızı, sarı ve beyaz renk ip kullandık. İlk olarak kırmızı iple başlıyoruz ve 6 zincir çekip uçlarını birleştiriyoruz. Ardından ise 10 tane sık iğneyle devam ediyoruz. Erkek bebek şapkası yapımına 14 sıraya ulaştıktan sonra her bir sırada 6 tane sık iğne arttırarak devam ediyoruz. Daha sonra sarı renkli ipe geçiyoruz. 88 tane sık iğne yaparak 2 sıra halinde örüyoruz. Ardından beyaz renk ipe geçerek 18 sıra örüyoruz. Kulak bölümünü beyaz renkle yapıyoruz. Örgünün her iki yanından 11 sıra olmak üzere 15 tane sık iğne örüyoruz. Son olarak ise bağcık kısımlarını kulaklığın bitiminden başlayarak ortadaki 5 sık iğneyle 24 cm olarak örüyoruz. Böylece bebek şapka modeli tamamlanmış oluyor. Farklı modeller için galerimize bakabilirsiniz.

Yorum Yazın