Erkek Modasında Aksesuar SeçimiKonu İçeriği

Erkek Modasında Aksesuar Seçimi

Aksesuar kullanımı denildiğinde akla ilk olarak kadın giyimi gelse de, moda dünyasında erkek kombinlerine verilen önemin ve yönelimin artmasıyla, erkek aksesuarlarına olan talep de artmıştır. Hiç şüphesiz ki kullandığınız aksesuarlarla, dikkatleri üzerinize çekerek kombininizi istediğiniz doğrultuda tamamlayabilirsiniz. Bu nedenle, erkek giyimde moda anlayışının doğruluğu açısından aksesuar seçimi konusuna dikkat ederek isminizden söz ettirebilir, tarzınızı rahatlıkla yansıtabilirsiniz.

Aksesuar Seçimi Seçenekleri

Erkek giyiminde tercih edebileceğiniz en önemli iki aksesuar kemerler ve kol düğmeleridir. Doğru seçildiğinde dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayan bu iki aksesuar türü diğer pek çok türün arasında en çok dikkat çeken aksesuarlardır. Tarzınızı da yansıtmanızı sağlayan aksesuar seçimlerinize dikkat etmenizde fayda var.

Konu erkek giyimi olduğunda aksesuar seçimi seçenekleri olduğunda akla ilk gelen aksesuarlardan biri hiç şüphesiz kemerlerdir. Farklı yapı ve modelde bulabileceğiniz kemerlerle, kombininizin bütünlüğünü sağlayıp; uygun mekanlarda uygun kemer seçimiyle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.


Kol düğmeleri de tercih edebileceğiniz erkek aksesuarları arasında yer almakla birlikte, bir takım elbisenin ilk dikkat çeken ve en önemli parçalarından biri olarak beğeninize sunulmuş durumdadır.

Kemer Seçimi

İşlevselliği ve ihtiyacınızı karşılamasının yanı sıra, doğru kemer kullanımıyla kombininizin uyum ve bütünlüğünü sağlayarak çok daha şık görünebilirsiniz.

Hem özel bir davete veya organizasyona katılmanız gerektiğinde hem de iş ortamı içerisindeki şıklığınızı tamamlamak istediğinizde kemer faktörü oldukça önemlidir. Eğer resmi bir şıklık elde etmek istiyorsanız, deri yapıda bir kemer tercihinizle dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Spor bir kombininize aksesuar seçimi olarak kemer tercih edecekseniz, keten ya da denim yapıdaki kemer modellerini tercih ederek kombininize sportif çizgiler kazandırarak şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Kol Düğmesi Seçimi

Bir takım elbise kombininin olmazsa olmazlarından biri olan kol düğmeleri doğru seçilip kullanıldığın da size oldukça klasik ve şık bir hava katarak dikkatleri üzerinize çekecektir. Bu noktada takım elbisenizin genel bütünlüğüne uygun bir renk içerek kol düğmesi tercih etmek doğru olacaktır.

Renkli taşlardan, sedef modellerden, tamamen metalden oluşan modellerden kol düğmelerinin pek çok farklı modeli beğenilerinize sunulmuş durumda. Tarzınıza ve zevkinize en uygun olan kol düğmesini tercih ederek, kombininizi tamamlayabilirsiniz.

 

Yorum Yazın