Eski Kottan Çanta Yapımı


Eski kottan çanta yapımı

Zaman içerisinde her insan kilo alıp verebilir. Bunun yanı sıra, siz ve kilonuz sabit kalsanız bile, kullanıma bağlı olarak da kotlarınız eskiyebilir, şekilleri bozulabilir. Bu gibi durumlarda eski eşyalarınızı, küçük dokunuşlar ile renklendirebilir ve hatta bu eşyalardan bir tanesi olarak gösterilebilecek olan eski kotları çanta yapabilirsiniz. Bu işlem hem zevkli, hem kullanışlı hem de maliyeti son derece düşük bir işlemdir.

Eski kottan nasıl çanta yapılır?

Eski kotunuz ile hem çok ucuza hem de çok şık çantalar yapabilmeniz mümkündür. Eski kotunuzun ceplerini, çantaya ait olan cepler gibi kullanabileceğinizden ötürü de özellikle okul dönemindeki kız çocukları, lise öğrencileri ya da üniversite öğrencileri için son derece uygundur. Ceplerin sayısının çok fazla olmasından ötürü de birçok şeyi barındırabilir.

Eski kottan çanta yapımı

Eski kottan çanta yapımı için ilk olarak eski kotunuzu yapmak istediğiniz çantanın büyüklüğü ile doğru orantılı olacak şekilde kesmelisiniz. Kestikten hemen sonra ise, kotunuzu kestiğiniz noktalar ile paralel olacak şekilde dikmelisiniz, devamında çantanızın iskeleti hazır haldedir.

Adım adın kottan çanta yapımı

Kottan çanta yapımı adım adım sıralamamız mümkündür. Öyle ki, ilk olarak eski ve yıpranmış bir kotunuzu tercih etmemelisiniz. Kesinlikle yeni ya da daha kullanabileceğiniz bir kotunuzu kullanmamalısınız.

İkinci olarak çantanın şekli kadar güvenilirliği ve de kalitesi de önemlidir. Bundan dolayı çanta yapımı için kullanacağınız kotunuzu yıkamalı, devamında ise, ütülemelisiniz. Bu şekilde çantanız hem kaliteli duracak hem de son derece sağlam olacaktır.

Üçüncü adım ise, kesim ve dikiştir. İlk olarak çantanızı boyut ile paralel olacak şekilde kesmelisiniz, ağ bölümü yıpranan pantolonlar için ise, ağı genişleterek daha da geniş bir çanta elde etmeniz mümkündür. Devamında ise, paçadan ya da pantolonun diğer bölümlerinden keseceğiniz bir parça ile sap kısmını oluşturabilirsiniz. Devamında ise zevkinize göre süsleyebilirsiniz.Yorum Yazın