Eski Kumaşlardan Sandalet Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Eski kumaşlardan sandalet ayakkabı yapımı

Sandalet projemizi paylaşmak istiyorum, Eski kumaş parçalarını değerlendirebileceğiniz ve birkaç küçük adımda yaz için harika sandaletler yaratabilirsiniz. Atmaya kıyamadığınız ya da evinizde bulunan kumaş parçalarını kullanarak kendiniz ve sevdikleriniz için harika sandaletlerle muhteşem sanat eserleri inşa edebilirsiniz.

Farklılık yaratmak isteyen herkes kendi hayal dünyasının sınırlarını zorlayarak yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilir. Birkaç parça kumaş ve düğmelerle süsleye bileceğiniz şık ve tarz yaz için sandaletler yapmanız için size bazı tüyolar vereceğim.

Şimdi gelelim yazlık sandalet nasıl yapılır?

Sandalet yapımı için malzemeler:

  • Kullanmadığınız eski kumaşlar (şık desenli kumaşlar),
  • Eski sandalet,
  • Kumaş yapıştırıcısı,
  • Keçeler (isteğe bağlı),
  • Küçük fırça,
  • Düğmeler,
  • Makas.

sandalet 3


Sandaletin yapılışı

Eski sandaletlerinizi yapıştırma işlemine başlamadan önce güzelce temizleyin. Kullanmadığınız şık kumaşlarınızı dörtte bir şerit şeklinde makas yardımıyla kesin. Kestiğiniz kumaş parçalarını sandalet askısına şerit şeklinde sarın. sandalet askısının tamamını kaplayacak şekilde kumaş parçalarını yapıştırıcı yardımıyla yapıştırarak kaplayın. Fazla gelen kumaş kısmını ister makas yardımıyla kesin isterseniz arka kısma doğru yapıştırın.

Sandalet askılarının bir kısmını fırça yardımıyla boyama yapabiliriz kalan kısımlarını da şık kumaş parçaları ile süsleyebiliriz. Bu işlem sizin tamamen hayal gününüze dayalıdır. Aşağıdaki resimler size fikir ve ilham kaynağı olabilir.

İlk şerit yanındaki ve daha sonraki ikinci şeridin arkasını küçük fırça yardımı ile istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Eski kumaş parçalarını sandalet askılarına yakın olarak sarma işlemine devam edin.

sandalet 8

Sandaletin iyice kurumasını sağlayın. Eski kumaş şeritler kuruduktan sonra, kumaş şeritlerini istediğiniz renklere boyayabilirsiniz ama kumaşların tamamen kurumasını bekleyin. Son olarak da sandaletin en uç kısmına tutkal ile şık bir düğme yapıştırabilirsiniz.

sandalet 10

Eğlenceli kısmı sandaletlere eklediğiniz her kumaş parçası ile bir araya getirebilmektir. Ben eski kumaş parçalarından kullanarak denedim, ancak seçtiğiniz herhangi bir pamuklu kumaş ile aynı tekniği kullanılabilir. Baskılı kumaşlar ve renkli kombinasyonlar ile kendi stil ve tarzınız ile sandaletleri özelleştirebilirsiniz. Küçük ölçekli baskılı kumaşlar daha iyi görünüm verecektir. Ancak bazı büyük baskılar da çok eğlenceli olabilir.

sandalet 9 sandalet 11 sandalet 1

Hepinize hoş ve eğlenceli sandaletler yapmanızı diliyorum…

Yorum Yazın