Evde Yapılabilecek Hobi FikirleriKonu İçeriği

Evde yapılabilecek hobi fikirleri

Boş zamanı değerlendirmenin en güzel yollarından birisi de eğlenceli bir hobi edinmektir. Hobiler aslında insanların kendilerini mutlu ettikleri ve ayrıca da boş zamanlarını değerlendirdikleri bir uğraştır. Kimi insanlar boş zamanlarında kitap okumayı, kimileri yürüyüş yapmayı kimileri ise evde resim çizmeyi kendilerine hobi edinmişlerdir. Yoğun iş stresinin ardından sevdiğiniz hobiniz ile uğraşmak size hem mutlu edecektir hemde ertesi güne stressiz bir şekilde uyanacaksınız.

Ben birkaç tane hobi saydım tabi hobileri saymakla bitmez. Ahşap boyama, origami, örgü işleri, çanta yapımı, keçe işleri, Kapı süsleri ve daha bilmediğimiz birçok hobi vardır. Hala bir hobi edinmediyseniz hiç vakit kaybetmeden bir hobi edinin. Hem günün stresinden kurtulun hemde boş vakitlerinizi değerlendirin. Sizlere hobi alanında 5 farklı fikir önerisinde bulunacağım hoşunuza gidenleri denemeyi unutmayın.

01. Renkli örgü bileklik

örgü bileklik


Farklı elbiseler için ayrı renklerde yaparak kullanabilirsiniz. Renkli Örgü Bileklik oldukça şık bir tasarıma sahiptir.

02. Batik tişört boyama

batik boyama

Hem yapımı çok kolay hem farklı tasarımlar ortaya çıkarabilirsiniz. Gökkuşağı Batik Tişört Yapımı rengarenk desenleri ile oldukça iddialı.

03. Taş boyama

taş boyama

Parklarda bahçelerde kolaylıkla bulabileceğiniz farklı ebatlardaki taşları ister boyayın isterseniz de Taş Boyama Teknikleri ile süsleyin.

04. Lif örün

lif

Bu yılın en çok tercih edilen lif modelleri arasında Dokuz Kenarlı Yıldız Lif Modeli ve Yapımı olmaktadır.

05. Defterleri süsleyin

defter süsleme

Sade ve gösterişsiz defterleriniz birer sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Bu defter kaplama işleminde ise telis kumaşı kullanacağız. Telis Kumaşından Defter Kaplama Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın