Evde Yapılabilecek TasarımlarKonu İçeriği

Kolay Tasarımlar

Evde yapılabilecek kolay tasarımlar, son dönemlerde tasarımcılarımızın, ilgi odağı haline gelmiştir. Hayal gücü geniş ve yetenekli tasarımcılar, ellerindeki her olguyu doğru değerlendirmekte de başarılı oluyor. Çoğumuzun değersiz, artık işe yaramaz dediğimiz birçok olguyu, üretimden ve yeni görsellikler yapmaktan zevk alanlar o olguları, evlerinde çok iyi değerlendire biliyorlar. Nasıl mı?

Hemen hemen her insan, evinde ve bahçesinde kendi tasarımlarına yer vermek ister. Tabi bu tasarımlar için yeni fikirler ve yeni düşüncelerde önemli. Ancak herkesin yapabileceği türden olan, evde yapılabilecek tasarımlarda mevcuttur. Tabi bu tasarımları yapmak içinde el becerisi ve istekli olmak en önemli hususlardandır. Bu kolay tasarımlardan biriside taş boyama tasarımıdır.

EVDE YAPILABİLECEK TASARIMLAR

Taş Boyama Tasarımı

Yaratıcı ruha sahip insanların birçoğu çevresinde gördüğü her şeyi değerlendiriyor. Gerek sus eşyası olarak, gerekse de günlük hayattaki ihtiyacımızı karşılayan, araç ve gereçler olarak her şeye tasarımını yansıtıyor. İşte bu olgulardan biriside taş boyama tasarımıdır. Herkesin kolaylıkla, evde yapılabilecek tasarımlar arasında yerini alan taş boyama tasarımı, gerek keçeli kalemle gerekse guaş boyayla istediğiniz tarzda motifler çizebilir ve şekillendirebilirsiniz.


Hemen hemen hepimiz sahil kenarlarından taşlar toplamış, biriktirmiş-izdir. Bu taşları evinizin güzel bir dekorasyon olarak taşımasını istiyor iseniz. Taş boyamacılığı tercih edebilirsiniz. Çünkü evde yapıla bilecek tasarımlardan en kolayı taş boyamacılığı olarak tanınmış bir tasarım seçeneğidir. Tabi taş boyamacılığın yanı sıra başka tasarım türleri de bulunmaktadır. Örneğin; çerçeve yapımı.

Çerçeve yapım Tasarımı

Evde yapılabilecek tasarımlardan bir diğeri de çerçeve, yapımıdır. Fotoğraflarına doğal bir atmosfer katmak isteyen tasarım meraklıları, sokaktan değişik şekiller de bulunan taşları ve diğer doğal olguları, toplayarak çerçevelerinin kenarına zevklerine göre ilave edebilirler.

Kasa Boyama Tasarımı

Tasarım meraklıları, evde yapılabilecek tasarımlar arasına, kasa boyam-acılığını da ekledi. Nasıl mı?  Pazarlardan aldığımız kasaları, kişi zevkine göre yağlı boyayla, istediği renge boyayarak ve değişik aksesuarı yapıştırıcı yardımıyla ilave ederek, ayakkabılık, çekmece ve bahçe sehpası tarzında kullana bilir. Kişinin tarzına göre kasalara şekil vererek ve boya yardımıyla renklendirerek, kamuflaj edebilir.

Şişeleri Renklendirme Tasarımı

Kullanmadığınız şişelere, hayat vermek tamamen tasarımcı ruha sahip olan sizlerin, hayal gücüne bağlı. Bu işlemi yaparken, boya ya da değişik tarzdaki ipleri kullanabilirsiniz. Bu şişelerden mumluk, vazo ve banyo aksesuarı yapmanızda mümkün. Kolay tasarım fikirlerinden olan şişe tasarımı, birçok tasarımcının ilgi alanı olmakla beraber tasarıma merak salmış kişilerinde, kolaylıkla yapabileceği bir işlemdir.

NOT: Bugün sizlere evde kolaylıkla yapabileceğiniz tasarım çeşitlerinden örnek vererek, bahsettim. Ancak tasarım, kişinin hayal gücü ile el becerisinin ürünüdür. Üretim yaparak, evinize ve bahçenize kendi hayal dünyanızdaki ürünleri yerleştirerek, dekorasyon yapmak tamamen sizin elinizde. Unutmayın! Hayal etmenin yaşı, cinsiyeti ve harcamaları yoktur. Ben bugün sizlere, sadece çok tercih edilen ve herkesin yapabileceği tarzdaki, tasarımları, sundum. Siz kendi tasarımınızı, yine kendi hayal dünyanızla şekillendire bilir ve bizler için yeni dekorasyon fikirleri, üretebilirsiniz.

Yorum Yazın