Evinizi Yaz Dekorasyonuna Hazırlayın!Konu İçeriği

Evinizi Yaz Dekorasyonuna Hazırlayın!

Bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte, şimdiden hepimizin içi kıpır kıpır olmaya başladı. Kış aylarındaki soğuk havalara veda ederken, güneşin sıcacık ışınları evimizin penceresinden içeri giriyor bile. Renkli ve enerjik ruh halimizi, evimize de yansıtmanın vakti geldi. Yaz aylarında kendimiz için tatil planları yaparken evimizi yaz dekorasyonuna hazırlamak için de çalışmaları hızlandırmak gerekiyor.

Ev dekorasyonu

Yapılacaklar Listesi Hazırlayın

Kış aylarının kasvetli ve soğuk havasından kalan olumsuz enerjiyi atmak için evinizde yapmak istediğiniz değişikliklerin bir listesini oluşturun. Tabi bunu yaparken evinizde yapacağınız değişiklikleri erteleme fikrinizi bir kenara bırakıp, içinizdeki heyecanı ateşleyecek dekorasyon fikirlerine hazır olmanız gerekiyor. Vaktinizi en iyi şekilde kullanmak için küçük bir eylem planı bile hazırlayabilirsiniz. Böylece yapılacaklar listesindeki maddeleri tamamladıkça motivasyonunuz da artmış olacak. En çok da eviniz yaza hazır hale geldiğinde ne kadar mutlu ve huzurlu hissedeceğinizi düşünerek işlere odaklanın.


Beyaz ev dekorasyonu

Fazlalıkları Kaldırın

Evinize en çok misafir yaz aylarında gelecektir. Bu nedenle evinizde bulunan fazla eşyalarınızı mutlaka gözden çıkarmalısınız. Antreden temel yaşam alanlarına kadar eviniz gözden geçirin, dağınıklıkları ve fazlalıkları ortadan kaldırın.

Evinizdeki Fazlalıklardan Kurtulun!

Evinizi Renklendirin

İnsanın içini ısıtan, coşku ve enerji veren yaz ayları için evinizi de renklendirmelisiniz. Evinizdeki her bir köşeyi gözden geçirin ve bu alanları çeşitli yazlık aksesuarlar ve tekstil ürünleri ile süsleyin. Koltuklarınızda kullandığınız kırlentlerin kumaşlarını çeşitli renklerle boyayarak daha canlı bir oturma odasına kavuşabilirsiniz. Koltuklarınızı açık mavi, yeşil veya sarı renkli düz kumaşlar ile kaplayabilirsiniz.

Giysi Dolabı

Giysi Dolaplarınıza El Atın

Kış aylarından kalan kalın ve tüm vücudunuzu saran kıyafetlerden kurtulmanın vakti geldi. Dolap ve çekmecelerinizdeki kışlık kıyafetleri kaldırıp, uzun zamandır giymediğiniz yazlık kıyafetlerinizi yerleştirin. Ayrıca bir sonraki kış sezonunda kullanamayacağınız kıyafetleri çeşitli derneklere bağışlayarak ihtiyaç sahiplerine yardım etme şansınız da bulunmakta.

Dekoratif Halılar

Kalın Halılarınızı Kaldırın

Evinizin zemininde bulunan kalın halılarınızı kaldırmalısınız. Zemine daha ince kilimler veya son dönemin modası ince pamuk halılardan serebilirsiniz. Böylece yere temas ettiğinizde daha rahat hissedeceksiniz.

Evinizi Çiçeklerle Şenlendirin

Çiçek ve Bitkilerinizi Yenileyin

Balkonunuzda veya terasınızda bulunan bitkilerin ve çiçeklerinizin bakım işlerini planlamalısınız. Yaz mevsiminin cıvıl cıvıl renklerini yansıtan çiçekler alarak kurumaya yüz tutan çiçeklerinizden kurtulmalısınız.  Ayrıca balkon ve teraslarınızda bulunan oturma takımlarınızın minder kılıflarınızı ve masa örtülerini yaz güneşini yansıtacak renklerle değiştirmeyi ihmal etmeyin.

Gergi Tavan Dekorasyonu

Tavanı ve Avizeleri Yenileme Vakti

Eskimiş olan avize ve abajurlarınızı daha canlı renklerden seçmeniz ve yenilemeniz evinizin atmosferinde canlılık yaratacaktır. Ayrıca odanızın tavanında gökyüzünü hissedebileceğiniz gergi tavan kullanabilirsiniz. Gergi tavan odanıza farklı bir dinamiklik katmakla birlikte, ferahlık ve genişlik hissi uyandıracaktır.

Yapılacaklar listenizi tamamlayıp bütün işleri bitirdiyseniz yazın sıcacık renkleri ile dolu olan evinizde rahatça oturup yorgunluk kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz.

Bir önceki konumuzda, bebek kapı süsü ile ilgili şık dekorasyon fikirleri vermiştik.

Yorum Yazın