Firkete Şal Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

Şık firkete şal modelleri ve yapılışı

Yazılarımızı takip eden hanımlarımızın akıllarından bir şeyler hemen canlanmaya başladı tabii başlığı görünce. Sevgili Hanımlar, alışıla gelmişin dışında olan bu firkete ile yapılan şal modeli diğer örgülerden biraz farklı. Yapımı oldukça kolay olan firkete şal modelleri ile adeta şıklık konusunda bir devrim yaratacaksınız. Dışarıya çıkarken, bir davete katılırken üstünüze hemen atabileceğiniz harika şallar yapmak istiyorsanız hemen yapımının nasıl olduğuna bakalım. Yapımının nasıl olduğunu okuduktan sonra sayfamızın altında bulunan firkete şal örnekleri kısmına bakarak dilediğiniz şal örneğini yapabilirsiniz. Dilerseniz daha önceki yazılarımızda paylaştığımız firkete kelebek modelleri nasıl yapılır yazımıza bakarsanız şallarınızın örgüsüne hayal gücünüzü kullanarak bambaşka modeller ekleyebilir, sevdiklerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.

Firkete örgüden şal yapımı


El emeği göz nuru işlemeleri yapmakta adeta birer usta olan okuyucularımız bu modeli oldukça beğenecekler ve yapımının ne kadar da pratik olduğunu görecekler. Sevgili hanımlar, firkete şal nasıl yapılır sorunuzun cevabını hemen vermek istiyorum. Tuhafiyecilerden bulabileceğiniz firkete teli ve tığ yardımı ile aşağıda resimli olarak anlattığımız firkete şal yapılışı resimleri isterseniz büyüterek yapabileceğiniz çok rahat bir yöntem. Şallarınızı ister akıllı ip denilen gökkuşağı rengi iplerle, şık olmak istiyorum diyorsanız simli iplerle yapabileceğiniz bu şal modeli ile harika olacaksınız. Kışın sizi ısıtacak, sıcak yaz aylarında deniz esintisinin rüzgarını size hissettirmeyecek şallar için resimleri adım adım mutlaka uygulayın hanımlar. Günümüzde mağazalarda oldukça satılmaya başlayan bu şal modelini evde uygulayabileceğinizi öğrendiğinizde hemen sizlerde uygulamak ve bu şalı kullanmak isteyecekseniz.

Şal yapımı

Hanımlarımızın gözünü korkutan şal yapımlarını pratikleştiren firkete şal yapımı modelleri arasında en çok tercih edilen modeller dalga örneği de denilen modellerdir. Eğer daha zarif, daha değişik veya daha şık modeller düşünüyorsanız firkete şal 2017 modelleri adlı yazımıza bakabilirsiniz. Göreceğiniz modelleri uygulamak için tığdan yardım alabilirsiniz. Firketenizin aralığını ayarlayarak şalınızdaki deliklerin veya desenlerin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz. Marifetli ev hanımlarımızın yapmaktan keyif alacağı bu modeli sizlerle paylaştığımız için mutluluk duyuyoruz. Şimdiden kolay gelsin hanımlar :)

Yorum Yazın