Fiyonklu İğne Oyası Modeli Nasıl Yapılır?Konu İçeriği

Kolay fiyonklu iğne oyası modeli nasıl yapılır?

Her geçen gün iğne oyası modellerine bir yenisi daha ekleniyor. Eklenen yeni modelleri hanımlarımız hemen uygulamak ve değişik modeller ile el becerilerini geliştirmek istiyorlar. Marifetli tüm hanımlarımız için yapımının zor ama bir o kadar da keyifli olduğunu düşündüğümüz fiyonklu iğne oyası çalışması boş zamanlarınızda uygulayabileceğiniz güzel bir model olacak.

Alternatif olarak sunduğumuz modeller arasında olan iğne oyasında fiyonk yapma tekniği ile yazmalarınızın kenarına, bebeklerinizin mama önlüklerine, tülbentlerinizin kenarlarına, kıyafetlerinizden çıkartamadığınız lekelerin üzerine ve tercih edeceğiniz her yerde hoş bir görüntü sunabileceksiniz.


İğne oyası ile fiyonk yapımı

Kulağınıza oldukça hoş ve sevimli gelen fiyonklu iğne oyası yapılışı için iğne oyası dışında firkete ve çengelli iğnelerden yardım almanız gerekmektedir. Kullanacağınız çengelli iğnenin, çengel kısmını kesebilirseniz işiniz daha kolay olacaktır. Yapacağınız fiyonkları ister yan yana birleştirerek ister art arda işleyerek uygulayabilirsiniz. fiyonklu iğne oyası örnekleri için dilerseniz de makalemizin altında bulunan makalemize tıklayarak fiyonklarınızı hangi modelde yapmak isteyeceğinizi bulabilirsiniz. Fiyonkları yaparken kullanacağınız bin bir çeşit renkte ip ile yazmalarınızın kenarlarına ilginç ve güzel modeller işleyebileceksiniz. Renkli ipler dışında simli, parlak veya mat iplerle de işlemelerinize dikkat çekecek, sevdiklerinizin beğenisini alabileceksiniz. Marifetli hanımlarımız için uygulaması oldukça zor olan bu iğne oyası modelini yaparken dikkat edeceğiniz en önemli nokta yapacağınız fiyongun büyüklüğüne göre çengelli iğnenin aralığını ayarlamak olacaktır. Tülbent kenarına uygulanan küçük ve rengarenk fiyonklar hanımlarımız tarafından daha çok tercih edilmekte ve daha şık durduğu düşünülmektedir.

İğne oyası ile yapılmış fiyonk örnekleri

Daha öncede belirttiğimiz gibi sayfamızın alt kısmında bulunan fiyonklu iğne oyası modelleri adlı makaleye tıklayarak bulabileceğiniz örnekler dışında hayal gücünüzü de kullanarak yapabileceğiniz fiyonklu iğne oyası modelleri için, yapacağınız fiyonga seçtiğiniz ip renginin, bir zıt rengi ip seçerek, fiyongun altına taban oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız tabanın, uygulayacağınız fiyonk renginden farklı olması hem fiyongunuzu belli edecek hem de daha hoş bir görünüm sunacaktır. Fiyonklarınızı ikişerli ve üçerli olarak yan yana uyguladıktan sonra daha dolgun bir görünüm elde edebilir, yaratıcılığınızı konuştura bilirsiniz.

Yorum Yazın