Güllü Kapı Süsü YapımıKonu İçeriği

Güllü kapı süsü nasıl yapılır?

Kapı süsleri çok çeşitli malzemeden yapılabilir. Sizlerle paylaşacak olduğum güllü kapı süsünü de farklı malzemelerle yapabilirsiniz. Bu teknikle sadece kapı süsü değil çerçeve, ayna gibi farklı yüzeylerde süsleyebilirsiniz. Renk olarak da dilediğiniz kombinasyonları oluşturabilirsiniz. Mesela futbol takımınızın renkleri ile taraftarlığınızı gösterebilirsiniz:)

Ayrıca bebek mavisi ve pembesiyle bebek odası kapıları içinde hoş bir hediye olabilir. Kapı süsünüzü grapon kağıdıyla yapabileceğiniz gibi ince keçeyle de yapabilirsiniz. Daha dayanıklı olması için keçe kullanmanız daha doğru olur.

Kullanılacak malzemeler:

  • Grapon kağıdı veya ince keçe
  • Kapı süsü kasnağı
  • Parşömen kağıdı
  • Makas, yapıştırıcı

Güllü kapı süsü yapımı

Öncelikle parşömen kağıtlarına yapacağımız gül kadar helezon çiziyoruz. Gül yapmakta kullanacağımız kağıt veya keçeyi 4 e katlayın. Helezon çizdiğiniz parşömeni üzerine yerleştirip çizgilerden makas ile kesin.


kapı süsü2

Kestiğiniz kağıtları uçlarından çevresine sararak gül şekli verin. Bu işlemi bütün kağıt bitene kadar tekrarlayın. Daha sonra elde ettiğiniz gülleri kapı süsü kasnağına dilediğiniz şekilde tanzim edip yapıştırın.

kapı süsü3

Tüm kasnağınızı kapladığınız zaman işlemimiz bitmiş demektir. Aralarına yeşil yapraklar ekleyerek görüntüyü dahada güzelleştirebilirsiniz.

kapı süsü4

Kapı süsünüz kullanıma hazır. Güle güle kullanın.

kapı süsü

Yorum Yazın