Hediye Kutusu YapımıKonu İçeriği

Hediye kutusu nasıl yapılır?

Bir çoğumuz hediyeler alırız sevdiklerimize bazen hediyeler paketi veya ambalajları istediğimiz gibi olmayabilir. Kendi zevkinize göre şık hediye kutularını nasıl yapacağınızı bu yazımız da sizlere anlatmaya çalışacağım. Sıradan hediye paketleri veya kutuları yerine ilginç ve farklı hediye kutuları yaparak sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Hediye kutularına para vermek yerine kendiniz yaptığınız hediye kutuları yaratabilirsiniz. Gösterişsiz, sade kutuları birer sanat eserine dönüştürmek sizlerin elinde. Yapmanız gereken sadece hayal gücünüzün sınırlarını zorlayıp hediye kutularını sanat eserlerine çevirebilmektir. Hediye kutularını mezuniyet, düğün, doğum günü, yılbaşı ve özel günlerinizde sevdiklerinizin hediyelerini paketleyebilirsiniz. Hediye kutusu yapmak oldukça basit ve kolay aynı zaman da çok eğlencelidir.

Şimdi gelelim hediye kutusu yapımına

Hediye kutusu için gerekli malzemeler:

  • Hediye kutusu veya kalın karton kutu,
  • Çiçek, desenli kağıt ya da kumaş parçası,
  • Boya fırçaları,
  • Tutkal,
  • Makas,
  • Sim.

hediye kutusu yapımı 2


Hediye kutsunun yapılışı:

Çiçek veya desenli kağıdınızı dikkatlice kesmeye başlayın. Bu işlemi uygularken oldukça dikkatli davranın ne kadar az hata ile keserseniz hediye kutunuz o kadar daha orijinal bir görünüm kazanacaktır.

hediye kutusu yapımı 1

Kestiğiniz parçaların arka tarafına fırça yardımı ile tutkal sürün. Aynı işlemi hediye kutunuzun üst kısmı içinde tekrarlayın. Yapıştırdığınız parçaları hediye kutunuzun üst kısmına yapıştırın. Parçaların tüm yüzeyinin yapıştığından emin olun. Hediye kutunuzun üst kısmı tamamen kuruduğunda detayları ekleyebilirsiniz.

hediye kutusu yapımı 4

Hediye kutunuza sim eklemek isterseniz ince uçlu fırça yardımı ile biraz tutkal kullanarak sim eklemek istediğiniz noktalara uygulayın. Tutkal yapıştırdığınız noktalara yeteri kadar sim serpin. Bu işlemi uyguladığınız da hediye kutunuz daha şık ve gösterişli olacaktır.

hediye kutusu yapımı 7

İşte hediye kutusu yapımı bu kadar kolay ve basit sadece biraz hayal gücü biraz da zaman hepinize kolay gelsin.

Yorum Yazın