İğne Oyası Havlu Kenarı ÖrnekleriKonu İçeriği

İğne Oyası Havlu Kenarı Örnekleri

Geçmişten bu yana bıkmadan yapılan el işi türü olan iğne oyaları birçok şeyde karşımıza çıkıyor. Kadınlar tarafından zevkle yapılan bu hobi yazma, tülbent kenarlarıyla beraber mutfak ve banyolarımız için kullandığımız havlu kenarlarını süslemek içinde yapılmaktadır. Sizler için yeni iğne oyaları hakkında bir galeri hazırladık. Çeyiniz veya bohçanız için yapacağınız havlu kenarları için fikir verecek bu galeriyi inceleyebilirsiniz.

İğne Oyasıyla Yapılmış Havlu Kenarları

Havlu kenarlarının süslenmesi eskiye dayanan bir adet iken günümüzde farklı teknikler ile farklı süslemeler yapılıyor. Sevilen Punch iğnesiyle süslemeler yapılmış havlu kenarlarını iğne oyalarıyla süsleyebilirsiniz. Tek renk havlular adeta bir tuval gibidir kadınlar için. İğne oyası modelleri ile havluların kenarları kadınların hayal güçleriyle el işi sanatlarına dönüşmektedir. İğne oyası örmek oldukça zevkli bir hobidir. Zamanı müsait olan kadınlar bu el işiyle becerilerini geliştirebilecekleri gibi aynı zaman gelirde elde edebilirler. Sizler için birbirinden şık iğne oyası havlu kenarı modellerini listeledik.


Yeni Havlu Kenarı Örnekleri

Havlu kenarı olarak pekçok tasarım bulunuyor. Sizler için farklı modellerin resimlerini sayfamızda sergiliyoruz. Her gün yeni havlu kenarları ile ziyaretçilerimize fikir sunuyoruz. Sizlerde içeriklerimize katkı sağlamak için yapmış olduğunuz havlu kenarı modellerini bizlere gönderebilirsiniz. Eskiden daha çok dantel ile süslenen havlu kenarları günümüzde yerini iğne oyalarına bıraktı diyebiliriz. İğne oyaları zarif ve şık görünmeleri nedeniyle daha çok rağbet görüyoruz. Bu zahmetli hobi usta ellerde sanat eserlerine dönüşüyor. Sık kullanılan havluların kenarlarını işlemek uygun olmayabilir. Ancak banyo ve mutfaklara dekorasyon amaçlı kullanılmayacak iğne oyalarıyla işlenmiş havluları koyabilirsiniz. Evinize hoş bir ambiyans katacak ve nostaljik bir görünüm oluşturacaktır.

Genç kızların, el işiyle uğraşan kadınların ilgisini çekebilecek birbirinden güzel iğne oyası örnekleri ile hazırladığımız galeriye mutlaka göz atmanızı öneririz. Örgü severlerin ilgisini çekecek nitelikte modelleri sıraladık. Tığ ve iplikle harikalar yaratan kadınlar arasında sizde yerinizi alabilirsiniz. Ördüğünüz oyaları satarak evinize gelir sağlayabilirsiniz. Havlu kenarları halen aktif olarak kullanılıyor ve çeyizine bu oyalardan yaptırmak isteyen birilerine ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın