İğne Oyası Kelebek Modelleri ve YapılışıKonu İçeriği

En kolay iğne oyası kelebek modelleri ve yapılışı

Özellikle son zamanlarda tekrar değer kazanan iğne oyası modelleri arasında hem pratik hem de çocuklarınızın yeleklerine uygulayacağınız harika bir model olduğunu düşündüğüm iğne oyası ile kelebek yapımı adlı yazımı bütün marifetli hanımlarımızla paylaşmak istiyorum. Annem, küçükken bu motifi elbiselerime işlerdi. Ben de şimdi kendi çocuklarımın yeleklerine işleyip onları mutlu ediyorum. Çocuklarımız ince ince, tek tek işlediğimiz o güzelim yelekleri, ceketleri, elbiseleri giydiği zaman hangimiz mutlu olmayız ki? iğne oyası kelebek modelleri ve yapılışı aslında hiç zorlayacak bir yöntem değil hanımlar. Yapımı oldukça pratik olan bu yöntemin sonucunda gözünüz gönlünüz açılacak, sizler de belki benim gibi çocukluğunuza dönüş yapacaksınız…

İğne oyasından kelebek yapımı

Alışılmışın dışında farklı örnekler ve desenler arayan hanımlarımız için sürekli olarak yeni teknikler anlatıyor ve yeni desenler tanıtıyoruz. Tam da bu noktada farklı bir model arayan hanımlarımız için iğne oyası ile kelebek modeli yapımı çok iyi bir tercih olacak. Sayfamızı biraz incelediğinizde modeli gördüğünüzü biliyorum. Model elimizde, iğne elimizde, ipimiz elimizde. Daha önce hiç denemediğimiz ve anlatmadığımı bu modeli nasıl yapacağız peki? Aşağıda resimlerle anlatmış olduğumuz inceleyerek iğne oyasında kelebek modeli çalışmasını adım adım sizlerde uygulayabilirsiniz. Özellikle örtü kenarlarında çok hoş duran bu modelin yapımında kullanacağınız renkler sayesinde yapımında hem keyif alacağınızın hem de içiniz açılacağına garanti verebilirim.


Kelebek modelleri ve desenleri

On parmağında on marifet diye tabir edilen sevgili hanımlarımızın uygulayacağı bu model kelebek modeli olacağından birden fazla renk tercih edilebilmektedir. Kelebek modelleri ve yapılışı hanımlarımızın arasında zor olduğu düşünülmektedir. Oysa zincir çekip zincirler birleştirilerek yapılan bu model oldukça pratiktir. Kelebeğin kanatlarını, kelebeğin baş kısmını ve yapacağınız kelebeğin gövdesini farklı renklerde tercih edebilirsiniz. Gövde kısmına beyaz kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka taban renginin koyu olmasına dikkat edin. Ayrıca kanatların iç kısımlarına yine iğne oyası kullanarak farklı desenlerde yapabilirsiniz. Yazımızın sonunda bulunan kelebek modelli iğne oyası örnekleri kısmına bakarak yapmak istediğiniz uygulama için birçok örnek bulabilirsiniz.

Yorum Yazın