İğne Oyası Krep YapılışıKonu İçeriği

Farklı İğne Oyası Krep Yapılışı

Kadınlar tarafından çok sevilen iğne oyası modeli krep hakkında size detaylı bilgi veriyor olacağız. Krep iğne oyası yapımı hayli zahmetli ve özen isteyen bir iştir. Tamamen el emeği olan bu oyanın adım adım nasıl yapıldığını açıklayacağız. İlk yapacağınız denemelerde iyi sonuç alamayabilirsiniz. Ancak tekrar tekrar denediğinizde zamanla daha iyi modeller çıkardığınızı göreceksiniz. Krep iğne oyası modelleri arasında en basit olan modeli sizler için anlatacağız. Dolayısıyla herkesin rahatlıkla yapabileceği bir model olacaktır.

Krep İğne Oyası Malzemeleri

-1 tane iğne oyası yapmak için iğne.


-Havlu, yazma, başörtü vb. işlemeyi yapacağınız bez.

-Model için kullanmak üzere 3 farklı renk iplik.

 

Farklı hobiler edinmek istiyorsanız iğne oyası sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Bunlar arasında krep iğne oyası farklı uğraşlar edinmek isteyen kadınlar için iyi bir alternatif sunmaktadır. Her çeşit ev tekstil ürününe rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir oyadır. Bilhassa başörtüler, havlu takımları, nevresim takımları gibi günlük kullanılan eşyalara süsleme olarak tercih edilebilir. Bu işlemleri sadece süsleme olarak değil kazanç kapısı olarakta yapabilirsiniz. Günümüzde el işi yaparak geçinen kadınların sayısı çok fazladır. Krep iğne oyası modeli özellikle başörtüler için daha uygundur.

Krep İğne Oyası Nasıl Yapılır ?

İlk olarak zürafa çekerek başlıyoruz. Dikkat etmeniz gereken nokta zürafaları yaparken arasında boşluk bırakmak ve köprü şeklinde atmaktır. Daha sonra yapmış olduğunuz ilk köprüye dönerek kirpik atıyoruz. Bir tane kirpik attıktan sonra sinek kanadı adı verilen motifi oluşturuyoruz. Ardından sinek kanadının yan kısmına 2 tane kirpik atıyoruz. Daha sonra sağ kanadı işlemeye geçiyoruz. Her iki kanat bittikten sonra üst bölüme geçiyoruz. Bu bölümü farklı renk iple yapabilirsiniz. Atmış olduğumuz 2 tane kirpiğin üzerine köprü çekip 9 tane kirpik atıyoruz. Bu 9 kirpiğin üzerine soldan sağa doğru zürafa yapılır. Ardından örnek ters çevrilip aynı işlem yapılır. Bu 2 şerit zürafaların üzerine son olarak kirpik atarak modeli tamamlıyoruz. Ve krep iğne oyası modeli hazır. Dilediğiniz gibi sayıları azaltıp çoğaltarak farklı büyüklükte modeller elde edebilirsiniz.

Yorum Yazın